Na czym powiesić telewizor?

Vesa XS 2

Na haku oczywiście, tylko nie byle jakim. Na początku „ery” płaskich ekranów był problem z dobraniem odpowiedniego uchwytu, a i telewizory były ogólnie cięższe. Przy mniejszych przekątnych masywne uchwyty też nie wyglądają dobrze, więc wcale nie było łatwo o dobre, solidne, estetyczne rozwiązanie. Sytuacja się jednak zmieniła i jest w czym wybierać.

Vesa L 2

Vesa L 2

Najnowsza oferta Hama Polska zawiera sześć rodzajów solidnych, metalowych uchwytów  przeznaczonych dla różnych modeli płaskich telewizorów. Akcesoria są zgodne z VESA, ogólnoświatowym standardem typu mocowania telewizora oraz plazmy. Firma oferuje dwa rodzaje uchwytów: z dwoma ramionami oraz pojedynczym ramieniem. Wszystkie stelaże posiadają system Easy Fix zapewniający łatwe i bezstopniowe ustawienie odbiornika. Ich konstrukcja pozwala na regulację kąta pochyłu + 10/-15 oraz obrót do 180 stopni. Uchwyty posiadają specjalne otwory pozwalające zabezpieczyć i uporządkować ułożenie przewodów.

Vesa XS 2

Vesa XS 2

W grupie uchwytów dwuramiennych dostępne są modele służące do zamocowania następujących odbiorników 10”-26”, 10”-47” oraz 23”-56”. Maksymalne obciążenie najmniejszego uchwytu wynosi 25 kg, zaś pozostałych dwóch 35 kg. W identycznych konfiguracjach występują stelaże z jednym ramieniem. Należy podkreślić, że uchwyty dwuramienne umożliwiają obrót na trzech przegubach (jednoramienne na dwóch) oraz posiadają większą głębokość zewnętrzną. Dla przykładu w dwuramiennych uchwytach przeznaczonych dla największych telewizorów wynosi ona 52,1 cm, zaś w jednoramiennych 30,9 cm.

Vesa XL 2

Vesa XL 2

Ofertę uzupełnia uchwyt do monitora LCD, zgodny ze standardem VESA. Jest on przeznaczony dla ekranów o maksymalnej przekątnej 26”. Uchwyt umożliwia płynną regulację wysokości do 42 cm.  Długie ramię nośne oraz trzy zawiasy pozwalają na obrót o 360° oraz  nachylenie o 20°. Warto zaznaczyć, że uchwyt pozwala na zamontowanie monitora nie tylko na ścianie, ale również na szczycie stołu za pomocą śruby mocującej.

Uchwyt do monitora

Uchwyt do monitora

Sugerowane ceny przez Hama Polska:
• uchwyt Vesa XS 1 ramię, dla telewizorów 10”-26” – 119 zł;
uchwyt Vesa L 1 ramię, dla telewizorów 10”-47” – 149 zł;
uchwyt Vesa XL 1 ramię, dla telewizorów 23”-56” – 219 zł;
uchwyt Vesa XS 2 ramiona, dla telewizorów 10”-26” – 149 zł;
uchwyt Vesa L 2 ramiona, dla telewizorów 10”-47” – 199 zł;
uchwyt Vesa XL 2 ramiona, dla telewizorów 23”-56” – 299 zł;
uchwyt do monitora LCD – 279 zł.

Related posts

Top
font