Nowa fabryka Epsona

Fabryka Epson

Firma Epson zainwestuje 12,3 mld jenów (103 mln dolarów) w budowę nowej fabryki drukarek atramentowych i projektorów3LCD na Filipinach działającej pod nową firmą zależną – Epson Precision (Philippines) Inc. Rozpoczęcie produkcji planowane jest na wiosnę 2017 roku.
Przygotowując swoje średnio terminowe plany biznesowe Epson stwierdził, że dotychczasowe moce produkcyjne fabryk w Chinach, Indonezji i na Filipinach są zbyt małe by zaspokoić spodziewane zapotrzebowanie rynku. Znaczny wzrost mocy produkcyjnych konieczny jest szczególnie w dziedzinie urządzeń drukujących z dużymi pojemnikami na atrament, na które gwałtownie rośnie popyt, a także na urządzenia biurowe, na które jest stabilny, stały wzrost zapotrzebowania. Równocześnie Epson zdecydował, że potrzebny jest również wzrost mocy produkcyjnych w zakresie projektorów. Znacznie większe zainteresowanie nimi obserwowane jest na rozwijających się rynkach. Wzrost zapotrzebowania na projektory 3LCD spowodowany jest również poszerzaniem się dziedzin ich wykorzystania zarówno w biznesie, edukacji, jak i reklamie i rozrywce. Planowany wzrost mocy produkcyjnych w nowej fabryce spowoduje wzrost zatrudnienia z 12 500 osób obecnie do 20 000 osób po uruchomieniu nowego zakładu.
Fabryka Epson
Na dachu fabryki zainstalowany zostanie gigantyczny słoneczny generator prądu o mocy 3 000 kW, co pozwoli zaspokoić 50% dziennego zapotrzebowania całego kompleksu fabryk Epsona na energię elektryczną.

Related posts

Top
font