Nowa Motorola!

MOTO X Play

Nowa Moto X Play jest już dostępna w Polsce. Smartfony z linii X należą do flagowych modeli firmy wyróżniających się niezwykle atrakcyjnym designem, znakomitymi parametrami i zaawansowanymi możliwościami personalizacji. Moto X Play to smartfon łączący w sobie elegancję, solidne wykonanie, wysoką wydajność i bardzo długi czas pracy na baterii. Czysty Android 5.1.1 w połączeniu z innowacjami Motorola sprawiają, że ten smartfon robi i potrafi więcej. Najważniejszy jest jednak fakt, że wszystko to otrzymujemy w bardzo atrakcyjnej, jak na oferowane możliwości cenie.

Moto X Play

Dzięki zastosowaniu akumulatora o dużej pojemności (3630 mAh) konstruktorom firmy Motorola udało się uzyskać bardzo długi czas pracy do 30 godzin bez konieczności ponownego ładowania baterii. Dodatkową zaletą Moto X Play jest zastosowana technologia o nazwie TurboPower charging, która umożliwia ultra szybkie ładowanie rozładowanego akumulatora – zaledwie kwadrans ładowania wystarczy na dodatkowe 7 godzin pracy smartfonu.

Jednym z atutów urządzenia jest niewątpliwie znakomity wyświetlacz Full HD o przekątnej 5,5 cala i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (406 ppi) pokryty szkłem Corning Gorilla Glass 3. Wykonany w technologii IPS zapewnia wyświetlanie obrazu o naturalnych barwach, wysokim kontraście oraz bardzo szerokich kątach widzenia. Komfort użytkowania smartfonu podnosi również duża przekątna wyświetlacza, która pozwoli precyzyjnie ocenić jakość wykonanych smartfonem zdjęć i zarejestrowanych filmów o rozdzielczości Full HD, a także umożliwi wygodne przeglądanie internetu oraz korzystanie z poczty elektronicznej, komunikatorów lub mobilnych aplikacji biurowych.

Sercem Moto X Play jest chipset Qualcomm Snapdragon 615 (MSM8939). Do dyspozycji otrzymujemy moc ośmiu, 64-bitowych rdzeni Cortex-A53 (4x 1,7 GHz + 4x 1 GHz) oraz wydajnego układu graficznego Adreno 405. Smartfon wyposażono dodatkowo w 2 GB pamięci operacyjnej, zaś na dane dostępne jest 16 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty micro-SD aż do 128 GB.

Moto X Play dysponuje modemami 3G (UMTS/HSPA+) i LTE, ma dwuzakresową kartę Wi-Fi IEEE 802.11 a/b/g/n, moduł Bluetooth 4.0 LE, NFC (Google Wallet) oraz odbiornik GPS z AGPS współpracujący także z systemem lokalizacyjnym GLONASS.

Moto X Play

Mocną stroną nowej Moto X Play jest sekcja foto-wideo. Smartfon otrzymał tylny aparat o bardzo wysokiej rozdzielczości 21 megapikseli, który umożliwia wykonanie doskonałych, ostrych zdjęć o naturalnych barwach oraz rejestrowanie płynnych, pełnych szczegółów filmów o rozdzielczości Full HD. Fotografowanie w słabych warunkach oświetleniowych ułatwia podwójna, diodowa lampa doświetlająca scenę. Dodatkowym atutem jest możliwość szybkiego uruchomienia aparatu. Wystarczy dwukrotny skręt nadgarstka, aby aparat był gotowy do wykonania zdjęcia bez konieczności wcześniejszego odblokowywania. Przednia kamera Moto X Play ma rozdzielczość 5 megapikseli. Dzięki niej smartfon doskonale nadaje się do wykonywania zdjęć typu „selfie”, a także pozwoli na wygodne przeprowadzenie wideo rozmowy.

W smartfonie Moto X Play, firma Motorola zastosowała szereg ulepszeń, które usprawniają obsługę urządzenia i sprawiają, że smartfon przewiduje, co użytkownik chce zrobić i robi to za niego. Należą do nich Moto Assist, Display, Actions oraz Voice.

Funkcja Moto Assist sprawia, że Moto X Play nauczy się zachowań oraz nawyków użytkownika, a następnie samoczynnie rozróżni, czy jest on w samochodzie, w pracy, czy w domu i dostosuje ustawienia do jego potrzeb. Dzięki Moto Display telefon będzie wyświetlał na zablokowanym ekranie wybrane powiadomienia i wiadomości, a także w dyskretny sposób powiadamiał o ich nadejściu. Moto Actions umożliwia aktywowanie niektórych funkcji za pomocą gestów wykonywanych smartfonem. Można w ten sposób szybko włączyć aparat (dwukrotnie obracając telefon w dłoni) lub włączyć/wyłączyć funkcję latarki (poprzez potrząśnięcie telefonem). Z kolei Moto Voice pozwala na sterowanie smartfonem za pomocą głosu. Można w ten sposób zapytać o drogę, szukać informacji lub uzyskać odpowiedzi na pytania, wszystko bez dotykania urządzenia.

Do modelu Moto X Play dostępne są różnokolorowe wymienne etui o nazwie Moto Flip Shells, które nie tylko chronią smartfona przed uszkodzeniami, ale także pozwalają na indywidualną zmianę wyglądu smartfonu. Smartfon kosztuje ok. 1550 zł.


ww

Related posts

Top
font