Nowe akcesoria Genesis

Na rynku pojawiły się nowe akcesoria fotograficzne i filmowe kategorii Base firmy Genesis. Produkty te przeznaczone są zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych fotografów. Charakteryzuje je wysoka jakość wykonania przy użyciu najlepszych materiałów oraz szczególna dbałość o najdrobniejsze detale, a okres ich gwarancji to aż 6 lat.

Genesis_C3Kit
W sprzedaży pojawiły się pierwsze produkty z kategorii BASE. W ofercie będzie można znaleźć statywy – modele C3 oraz C5, które wykonane są z lekkiego i wytrzymałego włókna węglowego. Dzięki optymalnej konstrukcji oraz zastosowaniu najlepszych materiałów, udźwig ważącego niespełna 2 kg statywu C3 wynosi 15 kg, a udźwig niewiele cięższego modelu C5 to aż 30 kg. Zaletą statywów jest możliwość przekształcenia jednej z nóg w praktyczny monopod, który wyposażony jest w szeroki uchwyt z pianki izolacyjnej zapewniającej dobry chwyt oraz w gwint umożliwiający zamontowanie głowicy filmowej lub fotograficznej. Statywy te sprzedawane są również jako zestawy wraz z głowicą kulową BH-34 dla zestawu C3 Kit oraz BH-40 dla C5 Kit.

Genesis_BH46_1Genesis_IR55QR_1 

Głowice kulowe BH-34, BH-40 oraz BH-46 sprzedawane są również osobno. Wykonane są z lekkiego i wytrzymałego stopu aluminiowo-magnezowego. Posiadają obrotową podstawę z naniesioną skalą, dzięki której świetnie sprawdzają się podczas panoramowania. Do sprzedaży trafiły również, głowice dedykowane do monopodu, MH-10 oraz MH-20 o pełnym zakresie użyteczności z maksymalnym udźwigiem do 15 kg. Natomiast głowica LB-66 pozwala na szybkie i precyzyjne wypoziomowanie aparatu lub rozbudowanego zestawu do filmowania, niwelując nierówności spowodowane postawieniem statywu na nierównym terenie.
Genesis Base oferuje również rotatory panoramiczne wykonane z aluminium poddanego obróbce CNC, dzięki czemu są bardzo lekkie i wytrzymałe, a ich maksymalny udźwig wynosi 15 kg. Głowice te umożliwiają wykonanie zdjęć panoramicznych z wykorzystaniem stałego kąta obrotu. Model IR-64 wyposażony jest w 4, a model IR-55QR w 10 stopni indeksownia.

Genesis_MonopodMPC-3_1Kolejnym nowym produktem jest monopod MPC-3 wykonany w całości z włókna węglowego łączący w sobie takie cechy jak: niska waga, wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz długą żywotność. Monopod posiada uchwyt wykonany z pianki, która zapewnia dobry chwyt oraz w standardowy gwint 3/8”, umożliwiający zamontowanie głowicy filmowej lub fotograficznej. Długość każdej z 4 sekcji regulowana jest za pomocą pierścieni, a jego udźwig to 20 kg.

Genesis Base to też wykonane ze stopu aluminium płytki Arca-Swiss o długościach od 28 do 200 mm, L-kształtne płytki kompatybilne z popularnymi aparatami DSLR, a także uchwyty do szybkozłączek.

 

Zestaw C3 Kit -Carbon 3- zestaw (statyw z włókna węglowego C3 + głowica BH-34) kosztuje ok.
Statyw C3 -Carbon 3- wykonany z włókna węglowego kosztuje ok. 585 zł.
Głowica BH-34 -Ball Head – głowica kulowa o średnicy kuli 34 mm kosztuje ok. 195 zł.

IR-55QR -Indexing Rotator- rotator o średnicy 55 mm kosztuje ok 275 zł.

Related posts

Top
font