Nowe obiektywy Canona

obiektywy Canon

Podczas ostatnich targów fotograficznych Photokina 2014 Canon zaprezentował nowe obiektywy: EF 400 mm f/4L DO IS II USM, EF 24-105 mm f/3,5-5,6 IS STM oraz EF-S 24 mm f/2,8 STM. 

Canon EFS 24 mm

    • EF-S 24 mm f/2,8 STM to pierwszy obiektyw 24 mm EF-S typu „naleśnik” firmy Canon – zwarta i lekka konstrukcja idealnie nadaje się do dokumentowania życia miasta i dyskretnych zdjęć podczas różnych wydarzeń. Wyposażony jest w napęd autofokusu typu STM, przeznaczony do zastosowań fotograficznych oraz do filmowania. Podłączony do aparatu z matrycą APS-C daje pole widzenia analogiczne do obiektywu o ogniskowej 38 mm w aparacie małoobrazkowym.

Canon EF 24-105 mm

    • EF 24-105 mm f/3,5-5,6 IS STM to najnowsza propozycja obiektywu z zakresem ogniskowej 24-105 mm. W połączeniu z pełnoklatkowymi lustrzankami Canon oferuje wysoką kulturę pracy, płynny autofokus (technologie STM i stabilizacja obrazu) oraz szeroki zakres zbliżenia.

Canon EF400 mm

  • EF 400 mm f/4 DO IS II USM to najnowszy superteleobiektyw firmy Canon. Idealnie nadaje się dla fotografów, którzy chcą mieć kompaktowe i lekkie narzędzie umożliwiające uchwycenie obiektów z bardzo dużej odległości. Wyposażony w opracowaną przez Canon unikatową technologię optyki dyfrakcyjnej i zmieniony układ optyczny doskonale sprawdza się podczas fotografowania dzikiej przyrody, wydarzeń sportowych czy pracy reporterskiej. Obiektyw wyposażono w zaawansowany układ stabilizacji obrazu, o skuteczności czterech stopni EV. Stabilizator ten może działać w trzech trybach: standardowym, panoramowania i tylko podczas wykonywania zdjęcia. Nie trzeba go też wyłączać podczas fotografowania ze statywu. Sam obiektyw ma też aż cztery programowalne przyciski na korpusie i jest odporny na działanie kurzu i wilgoci.

 

 

Related posts

Top
font