Nowe projektory NEC z serii ME

Firma NEC Display Solutions wprowadziła na rynek serię projektorów ME, szczególnie dedykowanych do pracy grupowej. Są to kompaktowe, wielozadaniowe urządzenia, zaprojektowane z myślą o placówkach edukacyjnych oraz środowisku biurowym, zwłaszcza pomieszczeniach konferencyjnych. Nowa seria ME zapewnia wyraźny obraz z jasnymi kolorami dzięki wykorzystaniu technologii LCD i jasności 3000-4000 ANSI Lumenów.

Jako że szkoły i firmy poszukują technologii wzmacniającej współpracę i grupową naukę, projektory z serii ME zostały wyposażone przez NEC w autorską funkcjonalność służącą do udostępniania ekranu podczas pracy zespołowej (MultiPresenter). Dzięki możliwości podłączenia do projektora za pomocą kabla LAN lub bezprzewodowo do 16 urządzeń jednocześnie, wbudowane funkcje MultiPresentera umożliwiają użytkownikom równoczesną współpracę i przesyłanie bezprzewodowo do projektora prezentacji z dowolnego urządzenia z systemem operacyjnym: Windows, MacOS, Android lub iOS. Do wyświetlenia własnych materiałów innym uczestnikom nie jest wymagany dostęp do Internetu, ani sieć bezprzewodowa.

Nowa seria ME oferuje czas pracy lampy wydłużony do 9000 godzin. Dodatkowo projektory są zgodne z ekologiczną filozofią NEC Green Vision dzięki technologii ECO Mode i funkcjom oszczędzania energii, takim jak szybkie uruchamianie i bezpośrednie wyłączanie. Wszystkie te czynniki zmniejszają całkowity koszt posiadania.

“W NEC Display Solutions zdajemy sobie sprawę z tego, że inwestycje technologiczne czynione przez instytucje edukacyjne oraz korporacje muszą wspierać współpracę oraz możliwość multiprezentacji. Oferują to nasze nowe projektory z serii ME, dostarczając idealne rozwiązanie do wspólnej nauki i zwiększenia zaangażowania uczestników prezentacji” – powiedział Alistair Round, Product Manager Commercial Display Solutions w NEC Display Solutions Europe powiedział.

 

6 nowych modeli z serii ME o jasnościach 3000, 3300 oraz 3600 ANSI Lumenów i rozdzielczościach XGA i WXGA jest już dostępnych na polskim rynku. W najbliższych miesiącach w sprzedaży pojawią się również modele o jasności 4000 ANSI Lumenów.


NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech odpowiada za działania firmy na obszarze EMEA. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej (Digital Signage), monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Prezesem i CEO NEC Display Solutions Europe jest Bernd Eberhardt.

Top
font