Nowy Corel bardziej inteligenty

Na rynek wkracza pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2017 – najnowsza wersja zestawu graficznego o ogromnych możliwościach i ciekawych innowacyjnych rozwiązaniach. Tym razem dużą uwagę zwrócono na kreatywne, elastyczne narzędzia do odręcznego rysowania czy też przekształcania szkiców na postać cyfrową, i to w czasie rzeczywistym.

Przy okazji wprowadzenia nowej wersji postanowiono ujednolicić też system numeracji wersji, który będzie teraz zawierał oznaczenie roku.

Ponadto nowa wersja pakietu oferuje udoskonalenia przy pracy z węzłami, uchwytami i podglądem wektorowym, obsługiwany dotykiem interfejs użytkownika oraz zaawansowane ulepszenia obsługi rysika.

NOWOŚĆ!
Narzędzie LiveSketch działające w czasie rzeczywistym

LiveSketch to rewolucyjne narzędzie, w którym wykorzystano najnowsze osiągnięcia z zakresu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Dzięki niemu można zastąpić odręczne szkice precyzyjnymi krzywymi wektorowymi kreślonymi bezpośrednio na urządzeniu obsługującym dotyk. Narzędzie LiveSketch bazuje na możliwościach sieci neuronowej, ułatwiając zrozumienie i uzyskanie naturalnych grafik wektorowych, które oddają wrażenia towarzyszące szkicowaniu na papierze. Użytkownicy mogą swobodnie szkicować krzywe wektorowe bezpośrednio na urządzeniu obsługującym rysik dzięki inteligentnemu narzędziu interpretującemu i rozpoznającemu style szkicowania, np. nachodzące na siebie pociągnięcia, zagięte linie, a nawet nieczytelne pismo. Używając narzędzia LiveSketch, można także wyeliminować czasochłonne szkicowanie na papierze, skanowanie i przekształcanie do postaci wektorowej, przygotowując projekty bezpośrednio na ekranie.

Węzły, uchwyty i podgląd wektorowy
Efektywniejsze i bardziej intuicyjnie manipulowanie węzłami za sprawą przeprojektowanych węzłów oraz uchwytów. Teraz każdy rodzaj węzła ma inny kształt, więc można szybko identyfikować ostre, gładkie i symetryczne węzły. Wektorowe podglądy węzłów i krzywych ulepszono w taki sposób, aby odróżniały się od tła projektu, a interakcyjne suwaki wypełnienia i przezroczystości obiektu zyskały większą widoczność.

NOWOŚĆ!
Obsługiwany dotykiem interfejs użytkownika

Tryb tabletu ułatwia szkicowanie na bieżąco i szybkie wprowadzanie korekt przy użyciu palca lub rysika. Nowy, „dotykowy” obszar roboczy usprawnia działanie interfejsu użytkownika, umożliwiając zmaksymalizowanie rozmiaru okna rysunku. Opcje przewijania i powiększania jednym gestem pozwalają skrócić czas pracy. Można automatycznie przywracać obszar roboczy pulpitu po ponownym podłączeniu klawiatury, a także wybrać konfigurację interfejsu użytkownika, która najlepiej sprawdzi się w trybie tabletu.

NOWOŚĆ!
Zaawansowane ulepszenia rysika

Uzyskanie bardziej naturalnego efektu rysowania i pełnych ekspresji prac jest możliwe dzięki natywnej obsłudze narzędzi Surface Studio, rysika i kontrolera Surface, a także zaawansowanym funkcjom rysików oraz tabletów marki Wacom. Użytkownicy mają natychmiastowy dostęp do przydatnych elementów sterujących i różnych właściwości rysika. Mogą też korzystać z opcji nacisku, kąta, nachylenia i obracania rysika RTS przy pracy z różnorodnymi narzędziami i efektami.

NOWOŚĆ!
Importowanie obszarów roboczych z poprzednich wersji

Opracowane wcześniej środowisko pracy można przenieść bezpośrednio do nowego pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2017, aby kontynuować projektowanie. Istnieje możliwość korzystania z obszarów roboczych przygotowanych w wersjach X6, X7 i X8 programów CorelDRAW i Corel PHOTO-PAINT.

„Od samego początku oprogramowanie do projektowania grafiki wektorowej zmusza artystów do pracy w środowisku zdominowanym przez matematykę. Gdy zaczynamy myśleć w kategoriach kształtów geometrycznych, polilinii i krzywych Beziera, można odnieść wrażenie, że proces projektowania ma niewiele do czynienia z kreatywnością — prostą radością szkicowania”, wyjaśnia Gérard Métrailler, Vice President of Global Products w firmie Corel. „Wykorzystując najnowsze rozwiązania zastosowane w sprzęcie z systemem Windows, a także możliwości z dziedziny uczenia maszynowego, nowe narzędzie LiveSketch w pakiecie CorelDRAW 2017, po raz pierwszy pozwala opracowywać grafiki wektorowe w sposób odzwierciedlający rysowanie na papierze. W efekcie w tym nowym, kreatywnym środowisku można zapomnieć o technologii”.


Klienci mogą wybrać spośród dwóch elastycznych opcji zakupu:
Licencja stała:
Po dokonaniu jednorazowej płatności klient nabywa licencję produktu na stałe (w ramach tej opcji dostępne są wersje w pudełku oraz do pobrania).
Subskrypcja:
Można co rok uiszczać opłaty za korzystanie z pakietu i uaktualniać go do najnowszej wersji w okresie obowiązywania subskrypcji.

Użytkownicy pakietu CorelDRAW Graphics Suite 2017 posiadający licencję stałą mają również możliwość rejestracji w programie uaktualnień. Uczestnicy programu uiszczają raz do roku niewygórowaną opłatę, aby korzystać z najnowszych narzędzi do projektowania, pełnej zgodności plików, a także najbardziej aktualnych technologii. W okresie ważności konta użytkownik automatycznie otrzymuje najnowszą wersję oprogramowania niezwłocznie po jej wydaniu.

Firmy mogą również skorzystać z opcji zakupu licencji zbiorowych, a także wsparcia, pozwalającego np. na wdrażanie sieciowe i wirtualizację.

Dostępność i ceny
Pakiet CorelDRAW Graphics Suite 2017 jest dostępny w następujących językach: angielskim, czeskim, chińskim uproszczonym, chińskim tradycyjnym, francuskim, hiszpańskim, holenderskim, japońskim, niemieckim, polskim, portugalskim (brazylijskim), rosyjskim, tureckim oraz włoskim. Pobierz oprogramowanie z witryny www.coreldraw.com. Cena pełnej wersji wynosi 2699 zł (z podatkiem VAT). Zarejestrowani użytkownicy dowolnej wcześniejszej wersji pakietu CorelDRAW Graphics Suite mogą dokonać uaktualnienia w cenie 1499 zł (z podatkiem VAT; nie dotyczy wersji NFR, OEM i akademickiej). Klienci będący w posiadaniu pakietu CorelDRAW Graphics Suite X8 mogą skorzystać ze specjalnej ceny uaktualnienia, dokonując zakupu bezpośrednio z poziomu produktu. Subskrypcja jest dostępna w cenie 999 zł (z podatkiem VAT) za rok. Program uaktualnień jest dostępny w cenie 495 zł (z podatkiem VAT) za rok. Dostępne są również wersje komercyjne i edukacyjne w postaci licencji zbiorowych.

Zawartość pakietu:
• CorelDRAW 2017 – tworzenie grafiki wektorowej i układu stron
• Corel PHOTO-PAINT 2017 – edycja zdjęć
• Corel Font Manager 2017 – przeglądanie czcionek i zarządzanie nimi
• Corel PowerTRACE 2017 – przekształcanie map bitowych do postaci wektorowej (w aplikacji CorelDRAW 2017)
• Corel CONNECT 2017 – wyszukiwanie zasobów
• Corel CAPTURE 2017 – przechwytywanie zawartości ekranu
• Corel Website Creator – projektowanie stron internetowych
Zasoby:
• 10 000 obrazków clipart i obrazków cyfrowych
• 2000 zdjęć o wysokiej rozdzielczości
• ponad 1000 czcionek TrueType i OpenType
• 350 profesjonalnie zaprojektowanych szablonów
• 2000 szablonów grafik na pojazdy
• ponad 1000 wypełnień, ramek i deseni


GM

Related posts

Top
font