Osobisty trener z HTC ONE

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że dobra kondycja fizyczna równa się zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Ćwiczymy na siłowni, biegamy, jeździmy na rowerze i rolkach, trenujemy cross-fit. Ale dla wielu prawdziwym marzeniem są zajęcia z trenerem personalnym. Dzięki współpracy firmy HTC z producentami popularnej aplikacji Fitbit, najnowszy smartfon HTC ONE (M8) chce stać się właśnie takim profesjonalnym trenerem osobistym.

HTC ONE 8m ico

Fitbit, podobnie jak trener personalny, zachęca użytkowników do ćwiczeń, podtrzymuje motywację oraz monitoruje postępy na podstawie ustanowionych uprzednio celów. Dzięki integracji z HTC BlinkFeed, panel nawigacyjny zapewnia natychmiastowe aktualizacje informacji na głównym ekranie telefonu, a dzięki wbudowanemu w M8 energooszczędnemu czujnikowi, aplikacja bezustannie zbiera dane na temat działań użytkownika, nie obciążając przy tym baterii. HTC One (M8) z Fitbit to dobry motywator do ćwiczeń – komentuje Julita Hubicka Marketing Manager HTC Polska.

Fitbit pozwala monitorować kluczowe parametry takie, jak przebyty dystans, liczba wykonanych kroków czy spalonych kalorii. HTC One (M8) z Fitbit może także współpracować z jedną z bezprzewodowych aplikacji, na przykład bezprzewodową wagą Aria Wi-Fi. Klipsy i bransoletki monitorujące Fitbit odpowiadają za całodobowe śledzenie poziomu aktywności. Dają także dostęp do bardziej zaawansowanych opcji takich, jak monitoring wchodzenia po schodach czy wspinaczki. Mogą też pełnić funkcję cichego budzika.


Jak właściwie korzystać z aplikacji Fitbit na telefonie HTC One (M8):

  • Zacznij powoli – na drodze do osiągnięcia głównego celu wyznacz sobie kilka mniejszych celów. Nie zaczynaj od planowania maratonu, a raczej od 3 km, poprzez 5 km, aż do 10 km i tak dalej. Dzięki temu utrzymasz motywację i unikniesz poczucia, że zawodzisz sam siebie.

  • Dziarskie kroki – zamiast korzystać z transportu publicznego chodź piechotą i jeździj rowerem, a zamiast windy korzystaj z własnych nóg. Rekomendowana ilość schodów do pokonania wciągu jednego dnia to ponad 10 000.

  • Zajmij pozycję stojącą – spal więcej kalorii, stojąc przynajmniej 50% czasu w ciągu dnia i chodź raz na godzinę. Sprawdź, czy uda ci się wprowadzić w pracy „stojące” spotkania. Dodatkowym plusem jest fakt, że takie spotkania nie trwają zazwyczaj tak długo, jak te „siedzące”.

  • Ćwicz z przyjacielem – towarzysz do ćwiczeń pomoże zmotywować cię do wyjścia z domu.

  • Nagradzaj się – gdy uda ci się już osiągnąć cel, pochwal sam siebie. Wybierz zorientowane na sprawność fizyczną nagrody takie, jak nowe akcesoria do ćwiczeń.

Related posts

Top
font