Panasonic – laser, 4K i nie tylko czyli Roadshow 2014

Panasonic Roadshow

Firma Panasonic w ramach Panasonic Professional Roadshow 2014 zaprezentowała najnowszą ofertę w kategorii profesjonalnych wyświetlaczy i projektorów. Wśród nich szczególna uwagę poświęcono 84-calowemu ekranowi z serii LQ70 o rozdzielczość 4K oraz pierwszemu na świecie superjasnemu projektorowi 1 Chip DLP z laserowym źródłem światła.

Panasonic TH 84LQ70

W najnowszej ofercie profesjonalnych monitorów Panasonic znalazł się 84-calowy model TH-84LQ70. Wyświetlacz za sprawą rozdzielczości 4K pozwala na odtwarzanie niezmiernie szczegółowego obrazu, drobnych napisów czy tekstur. Jest wyposażony w zaawansowany system poprawy obrazu, który podnosi jakość sygnału video pochodzącego z innych źródeł niż 4K. Pozwala również z wysoką ostrością wyświetlać obrazy ruchome, których kompensacja dotąd sprawiała trudność.

Wyświetlacz należący do serii LQ70 został zaprojektowany pod kątem profesjonalnego użytku. Charakteryzuje się wyjątkową wytrzymałością. Dzięki wyposażeniu w szybę ochronną oraz aluminiową obudowę, możliwy jest jego częsty transport i użytkowanie w miejscach o dużym natężeniu ruchu, jak dworce kolejowe, porty lotnicze, centra handlowe czy dyspozytornie. Monitor TH-84LQ70 oferuje przy tym możliwość ciągłej, całodobowej pracy. Oprócz tego optymalna odległość widzenia, wynosząca nieco ponad 1,5 metra* sprawia, że urządzenie sprawdzi się także w salach konferencyjnych, w których obraz często jest oglądany z bliska oraz w zastosowaniach marketingowych, gdy celem jest przyciągnięcie uwagi przechodniów.

Panasonic PT-RZ670

Z kolei w obszarze projektorów profesjonalnych Panasonic zaprezentował nowe modele z serii Solid Shine – PT-RZ670 i PT-RW630. Urządzenia pozwalają uzyskać jasność obrazu na poziomie 6500 lumenów. Tym samym są najjaśniejszymi na rynku projektorami 1-chip DLP, które jako źródło światła wykorzystują połączenie diod LED z laserem. Dzięki temu zapewniają aż do 20 000 godzin pracy bez konieczności ich konserwacji, co znaczne zmniejsza całkowity koszt ich utrzymania. Jednocześnie oferują wysoki współczynnik kontrastu na poziomie 10000:1 i jakość obrazu kolejno WUXGA (1900 x 1200) i WXGA (1280 x 800) dla modeli PT-RZ670 i PT-RW630.

Projektory są wyposażone w system Daylight View 2, który zapewnia wyświetlanie wyraźnych kolorów nawet w jasno oświetlonych pomieszczeniach. Oferują funkcję projekcji obrazu w trybie portretowym oraz instalację pozwalającą na obrót urządzenia o 360o wokół własnej osi. Dodatkowo technologia Digital Link pozwala na sterowanie projektorami oraz przesyłanie sygnału audio i wideo na odległość do 100 metrów za pomocą pojedynczego kabla LAN. Projektory Solid Shine sprawdzą się przede wszystkim w edukacji czy biurach, gdzie kluczowa jest niezawodność i ograniczenie kosztów utrzymania. Z kolei model PT-RZ670, który oferuje funkcję korekcji geometrycznej, pozwalającą wyświetlać prezentacje na zakrzywionej lub nieregularnej powierzchni, jest idealny także dla muzeów, wystaw czy salonów.

Panasonic Roadshow 2014

Related posts

Top
font