Panasonic LUMIX FZ300

Panasonic LUMIX FZ300

Suuuuuuuperzoom

To drugi, obok LUMIXA GX8, z zaprezentowanych ostatnio aparatów firmy Panasonic, który oferuje bardzo atrakcyjne możliwości. Należy do nich przede wszystkim imponujący zakres ogniskowych obiektywu. Producent zwraca też uwagę na odporność obudowy na zachlapanie i kurz. No i jest też filmowanie w 4K.

Panasonic LUMIX FZ300

Atrakcyjne zbliżenia dzięki obiektywowi LEICA DC
Zastosowany obiektyw LEICA DC ma zakres ogniskowych 25–600 mm i jasność 2,8. Do tego mamy szybki autofokus (Light Speed AF) i technologię Depth From Defocus (DFD) polegającą na obliczaniu odległości od obiektu na podstawie dwóch obrazów z różnym poziomem ostrości.

Panasonic LUMIX FZ300

Standard 4K
Wideo 4K ma czterokrotnie większą rozdzielczość w porównaniu z tradycyjnym formatem Full HD, a to oznacza niezwykle wyraźny obraz. Funkcja 4K Photo i tryby 4K Pre-Burst, 4K Burst i 4K Burst Start&Stop pozwalają na wyodrębniać 8-megapikselowe kadr z nagrania wideo 4K.

Czułość i jakość obrazu
12-megapikselowa matryca MOS i nowy procesor obrazu Venus Engine zapewniają maksymalną czułość oraz szybkie przetwarzanie obrazu, co przekłada się na imponującą jakość zdjęć nawet przy słabym oświetleniu. Zakres ISO od 100 do 6400 pozwala uzyskać znakomity efekt, nawet
w ciemnym lesie lub po zmroku.

Większa kontrola i mobilność

Oprócz innowacji podnoszących jakość obrazu w aparacie LUMIX DMC-FZ300 zastosowano także stylistykę i konstrukcję zwiększające funkcjonalność aparatu w podróży, w tym odporną na zachlapanie i kurz obudowę. Szybki wizjer LVF OLED zapewniający rozdzielczość 1440 tys. punktów i powiększenie 0,7x, 3-calowy dotykowy wyświetlacz LCD z szerokim zakresem regulacji odchylenia i rozdzielczości 1040 tys. punktów oraz dwa pokrętła sterujące zapewniają elastyczność fotografowania.

Panasonic LUMIX FZ300

Kreatywna kontrola w rękach użytkownika
Aparat LUMIX DMC-FZ300 jest również wyposażony w szereg opcji łączności i rejestracji obrazu, które zapewniają maksymalną kontrolę nad kreatywnym fotografowaniem i wideofilmowaniem oraz umożliwiają natychmiastowe udostępnianie zdjęć i materiałów wideo. Korzystając z trybów manualnych i kreatywnych można samemu ustawić zakres kontroli podczas fotografowania. Zintegrowany moduł Wi-Fi pozwala na szybkie udostępnianie zarejestrowanego materiału online, a także wykorzystanie urządzenia mobilnego do zdalnego sterowania funkcjami aparatu. Dzięki możliwości regulacji takich ustawień, jak ostrość, przysłona, szybkość migawki oraz ISO na odległość, a także zdalnego zwalniania migawki, łatwiej jest uchwycić najciekawsze momenty z życia najbardziej płochliwych dzikich zwierząt.
Aparat LUMIX DMC-FZ300 to także zdjęcia seryjne z prędkością 12 kl./s / AFC 6 kl./s, napęd AF do 240 kl./s, zdjęcia w formacie RAW oraz zdjęcia makro od 1 cm.

GM

Related posts

Top
font