Pełna wersja Capture NX-D

Firma Nikon ogłosiła dostępność pełnej wersji Capture NX-D – nowego programu do przetwarzania i korekcji zdjęć w formacie RAW. Capture NX-D jest oprogramowaniem zaprojektowanym z myślą o zapewnieniu użytkownikom pełnych możliwości edycji zdjęć w formacie RAW w prosty i intuicyjny sposób. Umożliwia ono wysokiej jakości obróbkę zdjęć w formacie RAW – niezależnie od tego, czy utworzono je z użyciem cyfrowej lustrzanki firmy Nikon, zaawansowanego aparatu kompaktowego z wymienną optyką Nikon 1, kompaktowego aparatu COOLPIX.

Wersja beta oprogramowania Capture NX-D została udostępniona na początku 2014 roku. Od tego momentu aktywnie monitorowaliśmy sugestie i prośby zgłaszane przez użytkowników. Opinie te uwzględniono w darmowej, pełnej wersji oprogramowania – m.in. poprawiony został interfejs użytkownika oraz udoskonalony sposób edycji zdjęć. Cieszymy się, że możemy dziś oddać w ręce miłośników fotografii, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad swoimi zdjęciami, nieodpłatne oprogramowanie Capture NX-D – powiedział Zurab Kiknadze, Product Manager w Nikon Europe.

Do programu Capture NX-D dodano także funkcję obsługi zdjęć w formacie RAW zapisanych za pomocą cyfrowej lustrzanki Nikon D810. Użytkownikom udostępnione zostanie również narzędzie Picture Control Utility 2, które pozwala na szybkie tworzenie osobistych ustawień Picture Control. Aplikację tę można uruchomić z poziomu oprogramowania Capture NX-D, co umożliwia równoczesne użycie obu programów do opracowywania i korekcji zdjęć wykonanych za pomocą cyfrowej lustrzanki Nikon D810 oraz starszych aparatów firmy Nikon. Rozwiązanie to znacznie usprawnia proces edycji.

Ponadto, w odpowiedzi na liczne prośby użytkowników, firma Nikon udoskonaliła funkcje oprogramowania w celu poprawienia obsługi i przetwarzania zdjęć. W przyszłych wersjach programu firma Nikon zamierza także dodawać kolejne poprawki i nowe funkcje m.in. pędzel automatycznego retuszu oraz obsługę nowych modeli aparatów.

Najważniejsze właściwości Capture NX-D

  • Opracowywanie zdjęć w formacie RAW z natywnym przetwarzaniem, które pozwala uzyskać optymalne rezultaty w przypadku zdjęć wykonanych za pomocą aparatów firmy Nikon.
  • Możliwość prostej obróbki zdjęć w formacie JPEG i TIFF.
  • Ruchome palety ułatwiające obsługę w przypadku korzystania z dużego monitora lub wielu monitorów.
  • Różne tryby wyświetlania, w tym porównanie wielu zdjęć oraz zdjęć przed zastosowaniem korekcji, jak również i po korekcji.
  • Zastosowanie pliku pomocniczego umożliwiającego zapisanie informacji o korekcji w osobnym pliku.

Oprogramowanie Capture NX-D jest dostępne do pobrania za darmo ze strony http://www.nikon.pl/pl_PL/product/software/capture-nx-d

Related posts

Top
font