Pierwsza nawigacja z wideorejestratorem od Mio

Mio Combo 5107 LM

Wideorejestrator z GPS Mio Combo 5107 LMMarka Mio wprowadza do Polski urządzenie, które łączy funkcje nawigacji samochodowej z użytecznością wideorejestratora. Korzystając z Combo 5107 LM kierowca może korzystać ze wszystkich najważniejszych funkcji znanych z nawigacji serii Spirit, a jednocześnie rejestrować podróż w jakości HD.

Mio Combo 5107 LM to kompleksowe rozwiązanie pozwalające jednocześnie nawigować na trasie i ją nagrywać, bez konieczności montowania na przedniej szybie dwóch urządzeń. Urządzenie Combo o pięciocalowym ekranie nie zajmuje więcej miejsca niż standardowa nawigacja.

Projektując Mio Combo 5107 LM staraliśmy się wyjść naprzeciw oczekiwaniom osób praktycznych –  takich, które przyzwyczaiły się już do rozwiązań wielofunkcyjnych. Za pomocą jednego urządzenia mogą korzystać zarówno z szerokiej gamy funkcji nawigacji i kamery samochodowej  – komentuje Marcin Gutkiewicz, CEE Marketing Manager MiTAC Europe. – Poza tym Combo świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które lubią porządek. Nie muszą przyczepiać do przedniej szyby dwóch urządzeń, a mogą korzystać ze wszystkich funkcji – dodaje.  

Nawigacja

Combo 5107 LM wyposażono w mapy 44 krajów Europy – w tym także Polski. Mapy można bezpłatnie i bezterminowo aktualizować. Dzięki temu użytkownicy mogą pobierać najnowsze dane mapowe przez cały okres ich eksploatacji i nie muszą za to płacić.

Combo oferuje również bezterminową aktualizację bazy fotoradarów. Można ją pobrać poprzez aplikację MioMore Desktop na komputery PC, tak samo, jak najnowsze mapy.

Znajdziemy tu również standardowe funkcje znane z nawigacji Mio Spirit, czyli m.in. usługę Smart Routes (to tak naprawdę aż trzy funkcjonalności: Inteligentne wyznaczanie trasy, Wybór trasy spośród kilku alternatywnych dróg oraz LearnMe Pro, czyli funkcja nawigacji do uczenia się stylu jazdy kierowcy i proponowanie mu tras bardziej dopasowanych do jego preferencji), asystent pasa ruchu i parkowania, trójwymiarowy podgląd skrzyżowań i planowanie podróży poprzez punkty pośrednie.

Wideorejestrator z GPS Mio Combo 5107 LM

Wideorejestrator

Funkcje wideorejestraotra i nawigacji połączono w taki sposób, by można było łatwo i płynnie przełączać się między oboma funkcjonalnościami. Zarówno z menu, jak i z ekranu mapy za pomocą  jednego przycisku przejść do sterowania kamerą. Obsługa  kamery również odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, bez dodatkowych przycisków sterujących. Mio Combo może nagrywać filmy działając w tle i nie zakłócając w żaden sposób nawigacji.

Dzięki modułowi GPS do filmów dołączany jest ślad GPS. Zapisana zostaje pozycja pojazdu, jego prędkość oraz kierunek poruszania się. Dzięki temu przy odtwarzaniu nagranych filmów w programie MiVue Manager można prześledzić na mapie przebytą trasę.

Mio Combo 5107 LM wyposażono także w trzyosiowy czujnik wstrząsów. Ta funkcja umożliwia późniejsze odczytanie z diagramu falowego kierunku poruszania się pojazdu, a także wstrząsów, które na niego oddziaływały. Gdy urządzenie wykryje gwałtowną zmianę rejestrowanych danych, nagranie zostanie oznaczone jako Zdarzenie i będzie chronione przed automatycznym nadpisywaniem po zapełnieniu karty pamięci. Przy odpowiednich ustawieniach czułości wideorejestrator może oznaczyć w ten sposób również nagranie w sytuacji, kiedy trafimy na niebezpieczną dziurę w jezdni.

Podłączone do źródła energii w samochodzie Mio Combo uruchomi nagrywanie wideo wraz z uruchomieniem stacyjki. Filmy rejestrowane są w jakości HD 720p. Kąt widzenia obiektywu 120 stopni, a w obiektywie urządzenie wykorzystuje soczewkę f/2,4.

Wideorejestrator z GPS Mio Combo 5107 LM

 

Urządzenie Mio Combo,  5107 LM będzie dostępne w sprzedaży od września 2014. Proponowana cena detaliczna to 699 zł.

 

Z kolei użytkownikom wideorejestratorów MiVue z serii 500 udostępniono nową aktualizację. Posiadacze urządzeń wyposażonych w moduł GPS i bazę fotoradarów będą mogli m.in. sami dodawać miejsca pomiaru prędkości.

Dzięki nowej aktualizacji użytkownicy urządzeń MiVue 538 Deluxe i 658 Touch będą uzupełniać dostępną bazę fotoradarów o własne miejsca pomiaru prędkości. W ten sposób oznaczą punkty, w których najczęściej instaluje się fotoradary przenośne, a także lokalizacje nowych stacjonarnych urządzeń tego typu.

Procedura dodawania lokalizacji fotoradarów jest bardzo prosta i dostępna z poziomu głównego ekranu urządzenia. W modelu 538 Deluxe wystarczy wcisnąć desygnowany do tej funkcji drugi od lewej przycisk na panelu sterowania urządzenia. W przypadku modelu dotykowego, po zainstalowaniu aktualizacji na ekranie będzie dostępna ikona dodawania punktu pomiaru prędkości. Wystarczy jej dotknąć w miejscu punktu kontroli albo w jego pobliżu.

Nową aktualizację zintegrowano z bazą fotoradarów z końca czerwca bieżącego roku, a na stronie serwisowej dostępna jest też aktualizacja bazy datowana na koniec lipca 2014. Łącznie dla Polski dodano ponad 300 nowych lokalizacji fotoradarów.

Pełna kontrola prędkości

Wszystkie modele z modułem GPS, czyli MiVue 518, 538, 538 Deluxe, a także 568 Touch otrzymały nową funkcję tempomatu. W wideorejestratorach Mio, podobnie jak w przypadku tego typu rozwiązań wbudowanych w samochody, tempomat pomaga kierowcy w zachowaniu ustalonej wcześniej prędkości. Po wprowadzaniu w menu odpowiedniej szybkości, której nie należy przekroczyć, urządzenie będzie ostrzegało za pomocą sygnału dźwiękowego o zbliżaniu się do ustalonego limitu. Dzięki temu kierowcy nie muszą się obawiać, że niepostrzeżenie przekroczą ograniczenie prędkości.

Dzięki aktualizacji poprawiła się również głośność ostrzeżeń o zbliżaniu się do fotoradarów. Komunikaty są teraz lepiej słyszalne przez kierowcę – nie zagłusza ich pracujący silnik.

Zdjęcia także zlokalizowane

Najnowsza aktualizacja oprogramowania pozwala wszystkim modelom MiVue z serii 500 wyposażonym w moduł geolokalizacji zapisywać informacje o położeniu nie tylko na nagraniach wideo, ale także na zdjęciach. W obu przypadkach dane są widoczne w rogu ekranu.

Wszystkie aktualizacje do urządzeń Mio, w tym wideorejstratorów MiVue można znaleźć na stronie serwisowej producenta, pod adresem https://service.mio.com.

Top
font