Procesory AMD Embedded Serii G w All-in-One Thin Client Samsunga

amd-embedded-g-series-socFirma AMD ogłosiła, że Samsung Electronics Co. Ltd. wybrało procesor AMD Embedded Serii G dla swojej nowej linii urządzeń all-in-one przewidzianych do pracy w środowisku chmury obliczeniowej z wykorzystaniem technologii typowej dla systemów Thin Client. Procesory te łączą wysoką wydajność obliczeniową i możliwości graficzne w niezwykle zintegrowanym, niskoprądowym układzie i od teraz napędzają 21,5-calowy model Samsung TC222W oraz 23,6-calowy Samsung TC242W. Ta technologia AMD zwiększa transfer danych i zajmuje mniej miejsca na płycie głównej, dzięki czemu stanowi idealne rozwiązanie dla systemów w kompaktowych rozmiarach, jakimi są właśnie urządzenia typu Thin Client.

Urządzenia typu Thin Client to kluczowy rynek dla rozwiązań z rodziny AMD Embedded i jesteśmy niezwykle podekscytowani tym, że Samsung zdecydował się na współpracę z nami w tej najnowszej linii produktów. — powiedział Scott Aylor, wiceprezes i główny manadżer w dziale Embedded Solutions firmy AMD — Współpraca z Samsungiem podkreśla fakt, że AMD jest numerem jeden i utrzymuje tę pozycję wciąż zwiększając swój udział w rynku. To także stanowi o tym, że rozwiązania AMD stają się coraz bardziej rozpowszechnione na rynku instalacji biznesowych, dzięki czemu mogą być coraz szerzej wykorzystywane.

Te podłączone do chmury monitory firmy Samsung obsługują system Windows i zostaną wprowadzone na rynek w 3 kwartale 2015, zapewniając klientom jeszcze większy wybór, możliwości oraz elastyczność konfiguracji. W połączeniu z profesjonalnym wyświetlaczem Samsung te komputery zapewnią klientom najlepsze możliwości, a przy tym będą oferować dużą łatwość w podłączaniu innych urządzeń oraz wysoką niezawodność. Jako najlepsza opcja dla wirtualizacji systemów biurkowych urządzenia Samsunga będą również zapewniać zwiększoną produktywność użytkownikom oraz optymalną wydajność we współpracy z innymi.

Model

TC222W

TC242W

Rozmiar

21,5”

23,6”

Procesor

AMD
GX222 APU (2.2GHz Dual-core SoC)

Pamięć
operacyjna

DDR3
4 GB

Pamięć
masowa

SSD
32GB

Rozdzielczość

FHD
(1920×1080)

Jasność

250
cd/m
2

300
cd/m
2

System
operacyjny

WES
7, 32bit / 64bit

Porty

USB
3.0(2), USB 2.0(4), RJ45, DVI-I Out, D-Sub In

Sieć

10/100/1000
Ethernet

Rozwiązania AMD dla urządzeń Thin Client zyskują na znaczeniu rynkowym dzięki trendowi do przechodzenia na systemy funkcjonujące w oparciu o chmury obliczeniowe. Coraz częściej urządzenia te są też wykorzystywane do zaawansowanych zadań wymagających wysokiej wydajności. To dotyczy w szczególności modeli z procesorami x86 i wydajnym układem graficznym. Ta fala innowacji na polu wirtualizacji systemów biurkowych stworzyła nowe możliwości dla urządzeń typu Thin Client, które teraz mogą realizować wymagające zadania, w tym nawet projektowanie CAD czy modelowanie 3D.

Procesory AMD Embedded Serii G łączą w sobie graficzną jednostkę obliczeniowy z rdzeniami x86 tworząc jeden układ APU (Accelerated Processing Unit). Zostały zaprojektowane, żeby sprostać wymaganiom szeregu aplikacji dla systemów wbudowanych przy zachowaniu najwyższego możliwego poziomu efektywności energetycznej oraz możliwości obliczeniowych na rynku.

Top
font