Rejestrator w przód i w tył…

Transcend DP520

Firma TRANSCEND zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowego modelu wideorejestratora samochodowego DrivePro 520, którego cechą wyróżniającą jest obecność dwóch obiektywów. Pierwszy rejestruje sytuację na drodze, a drugi nagrywa to, co dzieje się wewnątrz pojazdu, w którym się znajduje. Możliwość rejestrowania tego, co robią pasażerowie, będzie pomocna zwłaszcza dla osób zajmujących się transportem osób. Tego typu materiał jest cenny w przypadku ewentualnego sporu z pasażerem. Ponadto rejestrator posiada funkcję robienia zdjęć, która może okazać się przydatna, by udokumentować miejsce i okoliczności kolizji.

Transcend DP520

DrivePro 520 posiada wbudowany odbiornik GPS, antenę Wi-Fi oraz czujnik przeciążeń, który włącza nagrywanie awaryjne, gdy wykryje zderzenie.
Główny obiektyw posiada przysłonę f/1,8 oraz pole widzenia 130 stopni. Rejestruje on materiał w jakości Full HD (1080p) przy 30 klatkach na sekundę. Drugi obiektyw został wyposażony w automatycznie włączające się diody LED na podczerwień. Dzięki temu, nawet gdy w kabinie pojazdu zrobi się ciemno, nagrany materiał będzie wyraźny.

DrivePro 520 dzięki wbudowanemu odbiornikowi GPS zapisuje prędkość, datę, godzinę oraz współrzędne w nagrywanym materiale. W razie wypadku współrzędne umożliwią kierowcy dokładne wskazanie służbom drogowym, gdzie powinny się kierować z pomocą.
Dołączone w zestawie oprogramowanie Transcend DrivePro Toolbox pozwala przy pomocy komputera prześledzić całą przebytą trasę wraz ze wszystkimi wyżej wymienionymi parametrami.

Aby nie dekoncentrować kierowcy, pasażer może sterować pracą wideorejestratora przy pomocy smartfona albo tabletu z systemem iOS bądź Android. Jest to możliwe dzięki dedykowanej aplikacji DrivePro oraz wbudowanej antenie Wi-Fi. Aplikacja pozwala na podgląd na żywo materiału nagrywanego przez rejestrator, odtwarzanie i ściąganie nagrań oraz zmianę wszystkich opcji DrivePro 520.

Transcend DP520

W zestawie z urządzeniem użytkownik otrzymuje kartę micro-SD o pojemności 32 GB, opartą na pamięci MLC. Mieści się na niej do 4 godzin materiału FullHD. Sugerowana cena detaliczna brutto rejestratora trasy TRANSCEND DrivePro 520 wynosi 865 zł.


red.

 

Related posts

Top
font