Samsung JU6800

Samsung JU6850

Samsung wprowadza na rynek telewizor JU6800 wykorzystujący technologię nanokryształów. Rozwiązanie to, występujące dotychczas wyłącznie w modelach SUHD, po raz pierwszy zostało zastosowane w telewizorze UHD.

Samsung JU6850

Krystaliczna jasność obrazu
Najnowsze dziecko serii 6 wyróżnia się zastosowaniem przełomowej technologii Nano Crystal Display, która do tej pory stosowana była wyłącznie w segmencie zakrzywionych telewizorów SUHD. Rewolucyjny panel z warstwą nanokryształów poszerza o 20% paletę barw, dzięki czemu użytkownik może delektować się jeszcze doskonalszym odwzorowaniem kolorów i o 30% jaśniejszym obrazem. Nanokryształy wydobywają z barw ich głębię oraz dodają ostrości. Obraz zyskuje dzięki temu wyjątkową jasność i kontrast. Telewizory z serii JU6800 mają bardzo wysoki współczynnik PQI, wynoszącym aż 1400 punktów. Indeks PQI (ang. Picture Quality Index) to parametr, jaki firma Samsung wprowadziła dla ułatwienia użytkownikom szybkiego porównania jakości obrazu telewizorów. Dla określenia wartości PQI pod uwagę brane jest działanie zastosowanych technologii, odwzorowanie detali i kolorów, głębia obrazu, kontrast i płynność.

Zobacz świat w jego prawdziwych kolorach
Dodatkowo, zastosowana w urządzeniu funkcja Wide Color Enhancer Plus korzysta z zaawansowanego algorytmu, który znacząco poprawia jakość obrazu. Pozwala wyświetlać nawet subtelne odcienie, których mniej zaawansowany telewizor nie jest w stanie odtworzyć.

Kolejnym rozwiązaniem stosowanym dotychczas w wyższych modelach, jest technologia UHD Dimming – funkcja przyciemniania ekranu, tak aby obraz prezentowany był w optymalnych proporcjach kontrastu i koloru.

Podobnie jak model JU6400, JU6800 również oferuje rozdzielczość Ultra High Definition (UHD). Z kolei dzięki zastosowanej technologii automatycznej korekty i dostosowania obrazu (upscaling) widzowie otrzymają lepszy obraz niezależnie od jakości materiału źródłowego. Autorska technologia firmy Samsung pozwala przetworzyć sygnał Full HD, HD, a także niższe rozdzielczości na obraz o jakości zbliżonej do UHD. Ekran posiadający 8 mln pikseli, gwarantuje dostrzeżenie 4-krotnie więcej detali obrazu w porównaniu z Full HD.

Smart pod każdym względem
Model JU6800 działa w oparciu o system Tizen – niezwykle intuicyjny i sprawdzony pod kątem niezawodności w innych modelach Samsung SMART TV. Umożliwia wygodny dostęp do najlepszych filmów i seriali, które są dosłownie na wyciągnięcie ręki. Szybkość działania aplikacji, w tym m.in. Skype, przeglądarki internetowej oraz panelu gier, zapewnia czterordzeniowy procesor. JU6800 ma wbudowany moduł WiFi, dzięki czemu użytkownicy nie są w żaden sposób ograniczeni, jeżeli chodzi o podłączenie go do sieci domowej.

Telewizory Samsung z serii JU6800 oferowane są w 3 przekątnych ekranu: 50, 55 i 60 cali.


WW

Related posts

Top
font