Samsung z matrycą PLS

Nowoczesny design, szerokie kąty widzenia ułatwiające pracę oraz tryb gier i wysoka jakość obrazu niezależnie od rozdzielczości wyświetlanych materiałów – to zachwalane przez producenta cechy najnowszego, 22-calowego monitora Full HD SD390 firmy Samsung wyposażonego matrycę PLS.

s22d390-icoZastosowana w najnowszym monitorze matryca została wykonana w autorskiej technologii Samsung – PLS (Plane-to-Line-Switching). Monitory Samsung z matrycami PLS charakteryzują się większą o 10% jasnością od standardowych ekranów IPS, a także większymi kątami widzenia – w monitorze SD390 wynoszą one 178⁰ zarówno w poziomie, jak i w pionie.

Na ekranie monitora wyświetlany jest obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli) i formacie 16:9. W monitorze zastosowano kontrast dynamiczny Mega DCR i funkcję Magic Upscale, której działanie zapobiega między innymi zniekształceniom s22d390-pobrazu podczas jego skalowania do rozdzielczości Full HD.

Specjalnie z myślą o graczach wprowadzono Tryb Gier. Uruchomimy go jednym przyciśnięciem guzika na panelu monitora. Wyświetlany obraz zostanie wówczas zoptymalizowany pod kątem gier – zmianie ulegnie kontrast, a jasność i ostrość zostaną zwiększone. Dzięki temu, obraz stanie się wyraźniejszy i bardziej czytelny.

Monitor został wyposażony w zestaw łączy HDMI oraz D-Sub, a kosztuje około 615 zł.

Related posts

Top
font