Sfilmować zorzę

Pod koniec lipca pisaliśmy o nowej kamerze Full HD wspomagającej filmowanie w bardzo słabych warunkach oświetleniowych – modelu ME20F-SH. Oferuje ona bowiem wartość ISO aż do 4 mln (+75 dB). Norweski producent filmów, firma AURORA Skycam jako pierwsza na świecie użyła kamery ME20F-SH do zarejestrowania szczegółowego obrazu w warunkach słabego oświetlenia podczas nagrywania zorzy polarnej – jednego z najbardziej spektakularnych zjawisk naturalnych na świecie.

Image-5

Materiał został nagrany na początku września br. w Norwegii. Wideo przedstawia zorzę polarną z dużą wyrazistością, szczegółowością i z zachowaniem kolorów, co w opinii przedstawiciela AURORA Skycam Andersa Hanssena otwiera nowe możliwości kreatywne. Jest to najbardziej zadziwiająca kamera dostępna na rynku. To rewolucja w zakresie nagrywania w nocy. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem i już nigdy nie będziemy korzystać z innego sprzętu do tego rodzaju zastosowań – dodaje Hanssen.

Image-4

Image-3

Kieran Magee, Marketing Director, Professional Imaging w Canon Europe, podsumowuje: Jesteśmy pod wrażeniem materiału stworzonego przez Andersa Hanssena. Jego niesamowity film ukazuje wyjątkowe możliwości kamery ME20FSH i już nie możemy się doczekać kolejnych materiałów, które pokażą inne zastosowania tej kamery.

Image-2

Image-1

Więcej informacji o tym projekcie dostępnych jest na stronie Canon Professional Network.

Related posts

Top
font