Shuttout na PolakPotrafi.pl

Shuttout

Na platformie crowdfundingowej PolakPotrafi.pl ruszyła właśnie kampania projektu Shuttout, który według ekspertów rynku biznesu internetowego jest dobrze przemyślanym pomysłem, który może stanowić ciekawą propozycję dla fotografów amatorów. Na jego realizację autorzy potrzebują 30 000 zł. Cóż więc proponują?

Aktualizacja z 18 maja: brakuje już tylko 2000 zł!

Shuttout to serwis społecznościowy… jeszcze jeden? Niby tak, ale pomysłodawcy wymyślili, że stworzą platformę dla amatorów fotografii, którzy chcą się swoimi zdjęciami dzielić na szerszym forum, a dodatkowo poddawać swą twórczość konkursowej weryfikacji. Konkursowej, ale społecznościowej. Shuttout.com ma być bowiem miejscem dla wszystkich, którzy kochają robić zdjęcia, ale konkursy fotograficzne nie są dla nich dostępne ze względu na wysokie wpisowe, profesjonalną konkurencję lub jury złożone z zawodowców. Trochę brzmi to dziwnie, gdyż sugeruje, czy też zakłada niejako niższą wartość zdjęć. Bezpłatnych konkursów jest w sumie wiele, o tematach najrozmaitszych, dostępnych dla amatorów. Poza tym w istniejących społecznościowych portalach fotograficznych czy fotoblogach, także funkcjonują systemy ocen. Tutaj jednak zabawa, ma wiązać się jeszcze z pewnym aspektem finansowych korzyści i satysfakcją z bycia inicjatorem konkursu. Każdy bowiem, kto zarejestruje się w serwisie, będzie mógł stworzyć konkurs fotograficzny, w którym do zdobycia będą nagrody pieniężne uzależnione od wysokości wpisowego lub wziąć udział w już trwającym. W ramach takich konkursów nagradzane będą nie tylko najlepsze prace, ale też najbardziej aktywni użytkownicy dzielący się swoją wiedzą i użytecznymi wskazówkami. Na organizacji zarobi także pomysłodawca. W regulaminie jest dla niego przeznaczone aż 10% uzbieranej kwoty.

Shuttout

Konkursy fotograficzne będą również ciekawym narzędziem marketingowym dla firm, które zdecydują się wykorzystać je do promocji swojej marki. – komentuje Mateusz Chłodnicki, pomysłodawca i twórca Shuttout.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozbudowanie platformy i pozwolą na jej szybki rozwój i zbudowanie zasięgu. W chwili obecnej dostępna jest wersja beta, na której zostały uruchomione dwa pierwsze, testowe konkursy. Kampania na PolakPotrafi.pl potrwa do 1 czerwca br.

Zbiórka na Shuttout to kolejna poznańska inicjatywa dotycząca fotograficznego przedsięwzięcia, jednak skierowana jest i dostępna będzie dla fotografujących amatorów z całego świata.

Wypada zatem życzyć sukcesu autorom pomysłu (możecie ich poznać w klipie reklamującym zbiórkę), no a potem zaprosić wszystkich do udziału w konkursach.

http://polakpotrafi.pl/projekt/shuttout?utm_source=index

 

Top
font