Słuchawki, mysz i klawiatura ASUS Strix

Asus STRIX

Seria ASUS Strix, której znakiem rozpoznawczym jest sowa, zostanie poszerzona o nowe produkty, zaprojektowane z myślą o nowoczesnych graczach. Do chłodzonych półpasywnie kart graficznych Strix R9 280 i GTX 780 oraz słuchawek Strix Pro, dołączą słuchawki Strix DSP, optyczna mysz Strix Claw, klawiatura mechaniczna Strix Tactic Pro oraz podkładki Strix Glide Control i Glide Speed. Linia produktów Strix zapewnia optymalną wydajność, jakość dźwięku i pełną kontrolę.

Asus STRIX DSPZestaw słuchawkowy Strix DSP
Strix DSP to zestaw słuchawkowy współpracujący z różnymi platformami do gier. Posiada neodymowe przetworniki o średnicy 60 mm i pełnowymiarowe heksagonalne poduszki nauszne, które w najszerszym punkcie mają 130 mm. Dobrze dopasowują się do głowy i zapewniają wygodę nawet podczas długiego grania. Słuchawki składają się i są łatwe w transporcie.
W zestawie znajduje się stacja audio typu plug-and-play, w której zastosowano technologie Dolby Headphone i Dolby Pro Logic IIx. Odpowiada ona za prawdziwy, trójwymiarowy, 7.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Wykorzystuje także niezwykle skuteczną technologię eliminacji szumów otoczenia (ENC) – filtruje nawet do 90% dźwięków, zapewniając wyraźną komunikację podczas gry. Wyjście głośnikowe i przełącznik umożliwiają łatwą zmianę pomiędzy słuchawkami, a głośnikami, bez potrzeby korzystania z kontrolerów programowych.
Z nowymi słuchawkami użytkownik uzyskuje realistyczne i mocne brzmienie. Każdy strzał i krok odwzorowywany jest bardzo wyraźnie. Strix DSP posiadają profile dźwięku dla różnych typów gier: FPS, wyścigi, gry akcji i RPG. Kompatybilne są z komputerami PC, Mac, konsolami PlayStation 4 oraz z wieloma smartfonami i tabletami.

Asus STRIX CLAWOptyczna myszka dla graczy Strix Claw
Powstała z myślą o grach FPS i osobach, którym w trakcie rozgrywki zależy na precyzji, pełnym komforcie i przewadze nad przeciwnikami. Czujnik optyczny 5000 dpi śledzi ruch jednen do jednego oraz zapewnia kontrolę DPI, dzięki czemu każdy ruch jest skrupulatnie i bardzo szybko odwzorowywany. Ruch śledzony jest z prędkością do 3,32 metrów na sekundę (130 cali/s) z dokładnością regulowaną co 50 dpi. Z precyzją myszki Strix Claw gracz odnajdzie się w każdej sytuacji. Przełącznik wartości DPI pozwala bardzo szybko zredukować ustawienia i zwiększyć np. celności broni. O aktualnym statusie informuje wskaźnik LED. Strix Claw wyposażono łącznie w osiem przycisków, a trzy z nich mogą zostać zaprogramowane. Łatwe w obsłudze oprogramowanie Strix umożliwia przeniesienie niektórych, ważnych poleceń z klawiatury na myszkę.
Projektując pierwszą myszkę z serii Strix inżynierowie wykorzystali wysokiej jakości japońskie przełączniki Omron D2F-01F, które zapewniają pełen komfort, niezależnie od tego, jak długo trwa rozgrywka. Spotkały się one z bardzo dobrą oceną społeczności graczy, ponieważ wykazują wysoką responsywność oraz powodują mniejsze napięcie mięśni i mrowienie palców.
Myszka Strix Claw jest bardzo ergonomiczna, dzięki czemu nadaje się do różnych stylów grania, a zwłaszcza do gier FPS, gdzie przyciski naciska się opuszkiem palca, a dłoń przypomina szpon. Opływowy kształt zapewnia wysoki komfort i dobry chwyt. Gracze mogą poruszać się szybko, precyzyjnie i z dużą pewnością siebie.
Instalacja i konfiguracja myszki jest prosta. Można wybrać tryb programowy lub sprzętowy plug-and-play. Wbudowane 64 KB pamięci umożliwia podłączenie do dowolnego urządzenia, bez konieczności przeprowadzania dodatkowej instalacji.

Asus STRIX TACTIC PROMechaniczna klawiatura dla graczy Strix Tactic Pro
Nowa klawiatura mechaniczna przygotowana przez firmę ASUS jest niezwykle wytrzymała i wykazuje szybki czas reakcji. Użytkownik może dobrać przełączniki Cherry MX do swoich potrzeb spośród: „czarnych”, „niebieskich”, „brązowych” lub „czerwonych”. Charakteryzują się wysoką jakością i żywotnością. Umożliwiają graczom zwiększenie współczynnika akcji na minutę (APM).
W tradycyjnych klawiaturach może wystąpić tzw. ghosting – niektóre naciśnięcia klawiszy nie są odnotowywane, co zmniejsza precyzję ruchów. Strix Tactic Pro wykorzystuje technologię N-Key Rollover (NKRO) o najwyższej specyfikacji. Rejestrowane jest każde wciśnięcie klawisza, niezależnie od tego, ile z nich zostało wciśniętych jednocześnie. Funkcje klawiatury można przywrócić do tradycyjnych ustawień, korzystając z przełącznika 6-Key Rollover (6KRO).
13 dedykowanych i łatwo dostępnych klawiszy makro umożliwia ustawienie odpowiednich komend. Dodatkowo klawisze F1-F8 również mogą pełnić funkcję klawiszy makro, co łącznie daje możliwość zaprogramowania 21 komend. Klawiatura posiada klawisz nagrywania makr w trakcie gry.
Podobnie jak w przypadku Strix Claw, Strix Tactic Pro oferuje tryb programowy oraz tryb sprzętowy plug-and-play, umożliwiając zaawansowaną personalizację i łatwą instalację.

Podkładki pod myszkę Strix Glide Control i Strix Glide Speed
W serii urządzeń peryferyjnych dedykowanych dla graczy sygnowanych ASUS Strix nie mogło zabraknąć podkładek pod myszkę. Strix Glide Control i Strix Glide Speed są dostosowane do różnych typów grania. Pierwsza z nich pokryta jest grubym materiałem, który odpowiada za wysoki poziom kontroli i precyzji. Druga natomiast pozwala na dużą szybkość ruchów dzięki cienkiemu materiałowi ułatwiającemu poślizg myszki na całej powierzchni. Obie będą współgrały zarówno z myszkami optycznymi, jak i laserowymi. Wykonano je z wytrzymałych, odpornych materiałów, które dokładnie przetestowano pod kątem komfortu i żywotności.

Related posts

Top
font