Stabilna kamerka sportowa to podstawa

Niezależnie od tego, czy chodzi o weekendową wyprawę w góry, kilometry pokonane na szosie, wspólną rodzinną wycieczkę, wypad na lokalny pumptrack, nowe tricki na dirtach czy szybki przejazd po ulubionej trasie downhillowej, kompaktowe kamerki sportowe pozwalają uwiecznić najlepsze momenty spędzone na dwóch kółkach w rozdzielczości Full HD.

FeiyuTech

Niestety nawet najwyższa jakość nagrywanego materiału nie eliminuje podstawowego problemu związanego z filmami rowerowymi, jakim jest stabilizacja obrazu. Roztrzęsione ujęcia są nieprzyjemne w odbiorze, często nie oddają też w pełni prędkości czy trudności trasy.

Najlepszym sposobem na wykorzystanie maksimum możliwości kamery sportowej jest połączenie jej z gimbalem, czyli elektronicznym stabilizatorem, który izoluje kamerę od ruchów operatora w trzech osiach. Urządzenie takie – jak np. wodoodporny WG2, czyli najnowsza propozycja FeiyuTech – zamontujesz na kasku, szelkach, kierownicy albo połączysz z małym uchwytem czy statywem.

Dzięki niemu uchwycisz nie tylko płynne ujęcia typu POV (z punktu widzenia operatora), ale i wszelkiego innego rodzaju klatki, których bohaterem będziesz ty lub twoi znajomi. Kamera przesuwająca się tuż nad krawędzią bandy albo „płynąca” za rowerzystą walczącym na trudnym, technicznie podjeździe? Wszystko zależy od twojej kreatywności.

FeiyuTech

Co najważniejsze nowoczesne gimbale są małe i lekkie, w związku z czym chętnie zabierzesz je nawet na dłuższe wyprawy.


 

Top
font