Storytel – audiobooki online

storytel

StorytelDo Polski wchodzi Storytel. Szwedzki serwis oferuje dostęp do tysięcy audiobooków online. Storytel to największy w Skandynawii serwis audiobooków, oferujący w ramach jednego abonamentu nieograniczony dostęp do całej biblioteki tytułów. Polski odbiorca, za 29,90 PLN miesięcznie zyskuje dostęp do ogromnej bazy audiobooków w języku polskim i angielskim. Na starcie ma do wyboru 600 tytułów polskich oraz 16 tys. audiobooków i 4 tys. ebooków angielskich.

Podstawę bazy w języku polskim stanowią tytuły takich wydawców, jak Biblioteka Akustyczna, Storybox czy Sound Tropez. W ofercie dominuje fantastyka oraz kryminały, ale znajdziemy tu także pozostałe gatunki literackie, biografie, reportaże, poradniki i literaturę piękną. Biblioteka będzie się stale powiększać – podkreśla Michał Szolc, dyrektor zarządzający Storytel Polska.

Książek można słuchać na tablecie lub smartfonie. Serwis obsługuje systemy operacyjne iOS, Android i Windows. Słuchanie audiobooków odbywa się online w systemie streamingu z opcją zapisania do 5 książek w trybie offline, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z aplikacji również bez dostępu do sieci. Jej zaletą jest intuicyjny interfejs i szereg przyjaznych funkcji takich, jak zmiana szybkości odtwarzania, funkcja sleep umożliwiająca automatyczne wyłączenie się aplikacji po jednym lub kilka kwadransach, możliwość dodawania własnych zakładek i notatek oraz, jeżeli książka jest dostępna również jako ebook – swobodne przełączanie się pomiędzy słuchaniem i czytaniem.

– Storytel to, najkrócej rzecz ujmując, subskrypcyjna usługa streamingowa dająca dostęp do nieograniczonej bazy audiobooków i e-booków – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Michał Szolc, dyrektor zarządzający w Storytel Polska. – Polska jest piątym po Szwecji, Danii, Norwegii i Holandii krajem, na którym debiutuje Storytel. Zdaniem moich szwedzkich kolegów był to naturalny kierunek rozwoju ze względu na wielkość naszego kraju. Ponadto ze względu na fakt, że nasza gospodarka się rozwija, a potencjał naszego rynku audiobooków jest bardzo wysoko oceniany.

Storytel został założony w 2005 roku jako pierwszy na świecie serwis do słuchania audiobooków w systemie streamingu. Marka zrewolucjonizowała sposób korzystania z książek w Skandynawii. Przeprowadzone badania pokazały, że aż 75% użytkowników Storytel obcuje z książkami więcej, niż przed rozpoczęciem subskrypcji, a średnia liczba przesłuchanych książek wynosi 2 tytuły miesięcznie. Użytkownicy Storytela słuchają książek w sytuacjach, które do tej pory temu nie służyły: podczas jazdy samochodem, uprawiania sportów, spacerów, podczas prac domowych i manualnych. Korzystny dla użytkownika model używania aplikacji pozwolił pozyskać nową grupę odbiorców: 20% klientów Storytel nie słuchało audiobooków przed rozpoczęciem subskrypcji, a 55% klientów Storytel nie płaciło za audiobooki przed rozpoczęciem abonamentu.

Storytel obecny jest na rynkach szwedzkim, norweskim, duńskim i holenderskim.

Z aplikacji Storytel korzysta globalnie już ponad 200 tys. subskrybentów. Od 2015 roku marka jest spółką notowaną na szwedzkiej giełdzie, o kapitalizacji ok. 100 mln Euro i rocznych przychodach na poziomie 15 mln Euro (dane za rok 2014).

Storytel

Top
font