Superszybkie ładowanie baterii

Huawei

Laboratorium Watt Lab należące do Centralnego Instytutu Badawczego Huawei zaprezentowało nową, litowo-jonową baterię. Na tle konkurencji wyróżnia ją ponad dziesięciokrotnie szybszy czas ładowania. Co więcej, poziom 50% naładowania osiąga już w kilka minut po podłączeniu do źródła prądu. Pokaz możliwości baterii nowej generacji Huawei miał miejsce podczas 56. Sympozjum Baterii w Japonii.

Huawei zaprezentował filmy obrazujące możliwości dwóch typów nowych, litowo-jonowych baterii z technologią szybkiego ładowania. Tę o pojemności 600 mAh można naładować do 68% w zaledwie dwie minuty, te o pojemności 3000 mAh i gęstości energetycznej powyżej 620 Wh/L można naładować do 48% w pięć minut. Osiągnięte wyniki umożliwiają prowadzenie rozmów telefonicznych przy użyciu urządzeń Huawei nawet przez 10 godzin. Oba zaprezentowane modele baterii przeszły szereg testów i uzyskały certyfikację działu testów i badań urządzeń Huawei.

Rewelacyjne osiągi udało się uzyskać dzięki powiązaniu heteroatomów z cząsteczkami grafitu w anodzie, co sprawia, że stają się one katalizatorem do przechwytywania i transmisji litu poprzez wiązania węglowe. Firma potwierdza, że zastosowanie heteroatomów zwiększa prędkość ładowania baterii bez szkody dla ich żywotności, czy pojemności.

Dwuminutowe ładowanie baterii: http://v.qq.com/page/y/8/6/y0172nbxo86.html
Pięciominutowe ładowanie baterii:
http://v.qq.com/page/f/0/u/f0172ovjg0u.html


 

Related posts

Top
font