Tablet FUJITSU STYLISTYC Q736 i bezpieczeństwo

Fujitsu STYLISTIC

Firma Fujitsu wprowadza na rynek swoje najbezpieczniejsze urządzenie typu 2 w 1 – tablet FUJITSU STYLISTYC Q736. Jest on wyposażony w czytnik układu żył w dłoni, co stanowi zabezpieczenie wykraczające poza klasyczny odcisk palca, oraz obsługuje zarówno tradycyjne, jak i bezstykowe karty procesorowe następnej generacji.

Fujitsu STYLISTIC_Q7_Series

STYLISTIC Q736 waży mniej niż kilogram, co czyni go jednym z najlżejszych urządzeń tego typu wyposażonych w przeciwodblaskowy ekran dotykowy. Ponadto wbudowany podwójny digitalizator współpracuje z piórem cyfrowym.

Nowy tablet o przekątnej ekranu 33,8 cm (13,3 cala) — który można również błyskawicznie przekształcić w składany notebook przez podłączenie dołączonej klawiatury — umożliwia uwierzytelniane za pomocą biometrii lub kart procesorowych oraz obsługuje karty oparte na technologii zbliżeniowej (ang. near-field communication, NFC). Ponadto STYLISTIC Q736 jest wyposażony w dyski szyfrowane oraz układ scalony TPM firmy Intel, który umożliwia bezpieczne przechowywanie kluczy bezpieczeństwa i haseł. Daje to dodatkowe zabezpieczenie przez uzyskaniem dostępu do danych objętych szczególną ochroną przez osoby do tego nieupoważnione.

Fujitsu wyznaje bezkompromisowe podejście, jeśli chodzi o bezpieczeństwo swoich tabletów. STYLISTIC Q736 to znakomite połączenie wydajności i bezpieczeństwa. Świetnie sprawdzi się w branżach, w których nacisk kładzie się na ochronę danych już znajdujących się na urządzeniu — np. kart pacjentów w służbie zdrowia albo danych kont bankowych — jak również tam, gdzie ważny jest sam bezpieczny dostęp do tabletu.

Fujitsu
Nowy tablet STYLISTIC Q736 umożliwia użytkownikom — po uprzednim szybkim i bezpiecznym uwierzytelnieniu — uzyskanie dostępu do danych przedsiębiorstwa w dowolnym miejscu i czasie. Urządzenie jest wyposażone w technologie łączności klasy korporacyjnej, w tym 4G / LTE i wbudowany GPS.

Fujitsu STYLISTIC
Jörg Hartmann, dyrektor ds. zarządzania kategoriami w dziale produktów firmy Fujitsu na region Europy, Bliskiego Wschodu, Indii i Afryki (EMEIA), powiedział: – Jako że błędy ludzkie stanowią najczęstsza przyczynę występowania problemów z bezpieczeństwem, przyjęliśmy podejście ukierunkowane na człowieka, mające na celu usystematyzowane eliminowanie słabych punktów. Nowy tablet STYLISTIC Q736 jest wyposażony w najnowsze technologie zabezpieczające, takie jak skanowanie biometryczne i obsługa kart procesorowych. Pomaga to ograniczyć ryzyko wystąpienia prostych, ale potencjalnie tragicznych w skutkach błędów, takich jak pozostawienie niezabezpieczonego tabletu w miejscu publicznym.

STYLISTIC Q736 jest naprawdę wszechstronny, a na jego baterii można pracować cały dzień. System operacyjny Microsoft Windows 10 Pro zapewnia kompatybilność z sieciami i aplikacjami korporacyjnymi od razu po wyjęciu z opakowania. W standardowej konfiguracji urządzenie wyposażone jest również w pióro cyfrowe umożliwiające uzyskanie pełnej cyfryzacji odręcznych notatek oraz technologię Intel Pro Wireless Display do uzyskania bezprzewodowego połączenia z zewnętrznym monitorem. Jako że Fujitsu oferuje model STYLISTIC Q736 jako zamiennik notebooka, jest ono wyposażone w opcjonalną stację dokującą do postawienia na biurku.

Fujitsu_STYLISTIC_Q7_Series

STYLISTIC Q736 jest wyposażony w najnowsze procesory Intel Core i7 vPro 6. generacji oraz w wysokiej rozdzielczości (1920 × 1080 pikseli) przeciwodblaskowy ekran dotykowy IPS Full HD o przekątnej 33,8 cm (13,3 cala) z podwójnym digitalizatorem. Dodatkowe opcje tego wielkoekranowego tabletu obejmują stację dokującą z klawiaturą, dodatkowymi gniazdami i możliwością podłączenia drugiej baterii oraz stację dokującą z samymi dodatkowymi gniazdami.

 


STYLISTIC Q736 będzie dostępny na całym świecie od marca 2016 r.

 

Related posts

Top
font