Tablet Kiano za 300 zł

KIANO SlimTab 7 3GR

Pierwszy w Europie tablet z układem Intel Atom x3 SoFIA już jutro ma być dostępny w Polsce. 4-rdzeniowy, 64-bitowy procesor Intel Atom taktowany jest z częstotliwością 1,2 GHz. Obsługę multimediów oraz odtwarzanie filmów w jakości HD gwarantuje układ graficzny Mali 450 MP4 obsługujący standard OpenGL ES 2.0. Nowy układ Intela zapewnia także wysokiej jakości dźwięk i obsługę technologii Miracast umożliwiającą bezprzewodowe przesyłanie zawartości wyświetlacza tabletu na ekran telewizora HD.

KIANO SlimTab 7 3GR

Najnowszy KIANO SlimTab 7 3GR został wyposażony w 7-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 1 GB pamięci operacyjnej oraz 8 GB miejsca na zdjęcia, filmy, gry i aplikacje. Urządzenie pracuje w oparciu o system Android 5.1 Lollipop.

Intel Atom x3 – nowa jakość w urządzeniach mobilnych
Rodzina układów Intel Atom x3 to pierwsze zintegrowane platformy mobilne Intela, dedykowane smartfonom i tabletom. Inżynierowie z Cupertino zaprojektowali układy, w ramach których zintegrowali 64-bitowe, 4- lub 2-rdzeniowe procesory Intel Atom z modułami grafiki, dźwięku i zarządzania energią oraz szybkimi modemami 3G lub 4G LTE. Na pokładzie Intel Atom x3 nie zabrakło także modułu ISP pozwalającego na obsługę dwóch kamer – przedniej o rozdzielczości do 5 megapikseli i tylnej o rozdzielczości do 13 megapikseli. To właśnie dzięki temu rozwiązaniu urządzenia bazujące na układach Intel Atom x3 oferują świetny stosunek wydajności do ceny. Integracja kilku modułów w ramach jednej platformy pozwoliła na zmniejszenie rozmiarów podzespołów. Integracja ta jest również kluczowa w kwestii redukcji kosztów. Pozwala ona producentom urządzeń na dostarczenie w pełni funkcjonalnych oraz wydajnych tabletów, phabletów i smartfonów z dynamicznie rozwijającego się segmentu urządzeń budżetowych. Zamiast pojedynczych elementów, układy Intel SoFIA dostarczają niezbędnych komponentów scalonych w jedną, wydajną i ultralekką platformę.

Układy Intel Atom x3 SoFIA występują w trzech wersjach: Intel Atom x3-C3130 (3G), Intel Atom x3-C3230RK (3G) oraz Intel Atom x3-C3440 (LTE). Pierwszy i drugi zostały stworzone z myślą o obsłudze urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android, zaś trzeci z myślą o Windows 10. Parametry OpenGL ES 2.0 (C3130 i C3230RK SKUs) oraz 3.0 (the C3440 SKU) gwarantują szybką i responsywną obsługę grafiki.

Układy SoFIA zaprojektowane przez Intel mają wspierać przede wszystkim producentów lokalnych. W Europie jako pierwsze nowy system wprowadza właśnie KIANO.


GM

Top
font