Tablet Panasonic Toughpad 4K – 20-cali

     Panasonic wprowadza na rynek zaawansowaną wersję 20-calowego tabletu Toughpad 4K UT-MA6. W porównaniu do wersji standardowej, urządzenie zostało wyposażone w mocniejszy procesor, lepszą kartę graficzną i pamięć RAM. Model w wersji Performance jest urządzeniem all-in-one przeznaczonym dla grafików, architektów oraz przedstawicieli branży handlowej.

zdjęcie_2Toughpad 4K UT-MA6 został wyposażony w wydajny procesor Intel CoreTM i5 vProTM o szybkości taktowania 2,1 GHz, kartę graficzną NVIDIA Quadro i 16 GB pamięci RAM. Oferuje również bibliotekę programistyczną Open GL pozwalającą na płynną obsługę programów CAD oraz tworzenie grafiki 3D.

W standardowym wyposażeniu UT-MA6 znalazł się wbudowany port Ethernet LAN i Mini DisplayPort.Dzięki temu transfer plików o dużych rozmiarach jest szybszy, a podłączanie urządzenia do projektorów lub wyświetlaczy łatwiejsze. Ponadto urządzenie dysponuje 5-megapikselową kamerą, która pozwoli inżynierom i architektom tworzyć dokumentację fotograficzną. Z kolei 0,9-megapikselowa kamera przednia umożliwi prowadzenie wideokonferencji z klientami na całym świecie. Dzięki rozdzielczości 3840 x 2560, przewyższającej aż czterokrotnie standard HD, tablet daje możliwość wyświetlania najdrobniejszych szczegółów projektów czy rysunków. Dodatkowo proporcje 15:10 pozwolą zmieścić na ekranie aż 95 proc. dokumentu A3.

Mimo 20-calowego ekranu tablet waży 2,54 kg i ma tylko 12,5 mm grubości, dzięki czemu jest bardzo poręczny. Urządzenie można dodatkowo wyposażyć w unikalny elektroniczny rysik dotykowy (Electronic Touch Pen). Dzięki temu, że jest on bardzo intuicyjny, można odnieść wrażenie szkicowania na kartce papieru. Pozwala na odwzorowanie do 2048 różnych poziomów nacisku, przez co gwarantuje możliwość nanoszenia treści z dokładnością do najdrobniejszych szczegółów. W tym celu korzysta z sygnałów podczerwieni, zaś z tabletem łączy się poprzez Bluetooth.

Toughpad 4K UT-MA6 będzie dostępny z zainstalowanym fabrycznie systemem Windows 8.1 Pro. Będzie mógł również współpracować z Windowsem 7. Dodatkowo użytkownicy dysponujący systemem Windows XP, chcąc go uaktualnić, będą mieli możliwość przeprowadzenia sprawnej migracji do nowszych wersji, mimo zakończenia przez Microsoft wsparcia dla tej wersji systemu w kwietniu tego roku.

Toughpad 4K UT-MA6 oferuje porty USB 3.0, czytnik kart SD, Smart Card oraz wejście słuchawkowe. Dodatkowo funkcjonalność tabletu może zostać zwiększona poprzez zastosowanie opcjonalnej podstawki biurkowej oferującej trzy dodatkowe wejścia USB oraz pojedyncze porty Ethernet LAN i HDMI. Użytkownicy mogą pozostawać w kontakcie nawet w trakcie przemieszczania się dzięki łączności Bluetooth i obsłudze bezprzewodowej sieci WLAN.

Zastosowane w urządzeniu rozwiązania konstrukcyjne, takie jak wykonana z włókna szklanego obudowa o grubości jedynie 12,5 milimetra, pozwalają mu wytrzymać upadek z wysokości do 76 cm (spodem do dołu).

Toughpad 4K UT-MA6 w wersji Performance będzie dostępny w cenie od 25 000 zł netto.

Top
font