Talenty fotografii poszukiwane!

Firma Nikon zaprasza do udziału w IV edycji programu edukacji fotograficznej „Akcja (foto)edukacja”. Projekt skierowany jest do młodzieży ponadgimnazjalnej z całej Polski. Startować można w dwóch kategoriach – indywidualnej oraz grupowej, jako reprezentacja szkoły. Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody. Laureaci poszczególnych lekcji otrzymają aparaty fotograficzne, a zwycięzca IV edycji – stypendium naukowe w wysokości 11 111 zł. Nagroda w postaci wyposażenia pracowni fotograficznej czeka również na najlepszą szkołę. Zdjęcia w ramach pierwszej lekcji można zgłaszać do 20 października br.

konk nik
„Akcja (foto)edukacja” to prowadzony przez Nikon Polska program edukacyjny z zakresu fotografii dla miłośników tej dziedziny sztuki, a jednocześnie konkurs dla uczniów oraz szkół, ognisk fotograficznych lub domów kultury prowadzących zajęcia fotograficzne. Zgłoszenia do udziału w tegorocznej edycji można przesłać za pomocą formularza rejestracyjnego, dostępnego na stronie: https://www.szerokikadr.pl/lekcje/rejestracja-szkoly

Formuła projektu opiera się na comiesięcznych modułach e-learningowych, dostępnych na stronie www.szerokikadr.pl, Firma Nikon przygotowuje każdorazowo specjalne materiały dydaktyczne, obejmujące przykładowe zdjęcia, grafiki, filmy oraz słowniczek najważniejszych pojęć, które pomagają w lepszym zrozumieniu poruszanych zagadnień.

Każda lekcja kończy się specjalnie dopasowanym do omawianej teorii fotograficznym, zadaniem domowym. Prace można zgłaszać w kategorii indywidualnej oraz grupowej. Co miesiąc, autor najlepszego zdjęcia może zdobyć aparat fotograficzny, zaś placówka, która prześle najlepszy pakiet prac, może wygrać warsztaty fotograficzne z ekspertem Akademii Nikona.

Pierwsza w tej edycji lekcja dotyczy fotografii architektury. Wyjaśnione jest jak przy użyciu światła o różnych porach dnia, przy wsparciu odpowiedniego sprzętu, uchwycić w budynkach to co najpiękniejsze.

Zdjęcia można zgłaszać do 20 października br. na adres: konkurs@akcja-fotoedukacja.pl

Program „Akcja (foto)edukacja” trwa cały rok szkolny. Finał IV edycji planowany jest na 23 maja 2016 r.


 

Related posts

Top
font