Tokina AT-X f/4, 70-200 mm FX VCM-S

Tokina AT-X 70-200 mm f/4 FX VCM-S to pierwszy stabilizowany zoom tego producenta, zaprojektowany do współpracy z lustrzankami formatu małoobrazkowego i APS-C. Według producenta konstrukcja optyczna obiektywu, oparta między innymi na trzech soczewkach SD (Super-Low Dispersion) o niskim współczynniku dyspersji, pozwoli uzyskać bardzo dobrą ostrość w całym zakresie ogniskowych już przy pełnym otwarciu przysłony. Ponadto wartość przysłony f/4 gwarantuje wysokie właściwości optyczne w całym zakresie ogniskowych, pozwala zachować jednocześnie stosunkowo niewielkie rozmiary i łatwości obsługi obiektywu.

AT-X_70-200_FX_1

Nowa Tokina wyposażona została w nowo zaprojektowany moduł redukcji drgań VCM (Vibration Correction Module) o skuteczności 3 EV.Jest też nowy, szybki i cichy napęd pierścieniowy autofokusa.

Tokina_Lens_DesignObiektyw standardowo wyposażony jest w tulipanową osłonę przeciwsłoneczną BH-672, której kształt i rozmiary zostały tak dobrane, aby uzyskać możliwie najlepszą ochronę przedniej soczewki przed bocznym światłem i zachować kompaktowe wymiary podczas fotografowania, jak i w trakcie transportu. Obiektyw może być zamocowany bezpośrednio na statywie lub monopodzie za pomocą opcjonalnego uchwytu pierścieniowego dostępnego osobno.

Początkowo obiektyw dostępny będzie z mocowaniem Nikon F. Do sprzedaży trafi w lipcu.

Specyfikacja techniczna

ogniskowa 70 – 200 mm
konstrukcja optyczna 19 elementów w 14 grupach
kąt widzenia 34.45° – 12.42°
minimalna odległość ostrzenia (m) 1
maksymalna skala odwzorowania 1:3,57
minimalna przysłona f/4
maksymalna przysłona f/22
listki przysłony 9
rozmiar filtra (mm) 67
wymiary (mm) 82,0 x 167,5
masa 980 g
mocowanie Nikon

Related posts

Top
font