Tooway – Internet satelitarny

Tooway

Wczoraj mieliśmy okazję spotkać się z przedstawiciele firmy Eutelsat i Mirosławem Hermaszewski w ramach rozpoczynającej się kampanii poświęconej satelitarnemu Internetowi. Mirosław Hermaszewski, jedyny Polak, który odbył lot w kosmos, korzysta i poleca usługi internetu satelitarnego Tooway. Kampania reklamowa otwiera długoterminową współpracę między słynnym polskim kosmonautą i firmą Eutelsat Broadband, właścicielem Tooway.

Tooway / Eutelsat

To imponujące, że dzisiaj wszyscy mogą korzystać z internetu opartego na technologiach kosmicznych – stwierdził Mirosław Hermaszewski. – Widać postęp, który dokonał się w ciągu minionych kilkudziesięciu lat. Dzisiaj zastosowanie w komunikacji satelitów umieszczonych w przestrzeni jest standardem. Dzięki nim surfować po sieci można w dowolnym miejscu na Ziemi. Z przekonaniem polecam więc internet satelitarny Tooway.

Tooway / Eutelsat

Jesteśmy dumni, że Mirosław Hermaszewski sygnuje naszą usługę internetu satelitarnego – powiedział Daniel Zadrożny, dyrektor regionalny Eutelsat Broadband w Polsce. – To wyróżnienie dla naszych rozwiązań, których fundamentem z jednej strony są zaawansowane sposoby satelitarnego przekazu sygnału, z drugiej zaś – jakość oraz unikalny, nieograniczony zasięg. Dzięki usługom Tooway kosmiczne technologie znajdują szerokie zastosowanie wśród użytkowników, którzy – w odróżnieniu od Mirosława Hermaszewskiego – nie mogli być w kosmosie.

Tooway / Eutelsat

W przypadku internetu satelitarnego Tooway sygnał przesyłany jest za pośrednictwem satelity KA-SAT. Jest to najnowocześniejszy satelita telekomunikacyjny obsługujący cały obszar Europy. Satelita KA-SAT został zaprojektowany i skonstruowany w celu dostarczenia najwyższej jakości powszechnego dostępu do szerokopasmowego internetu. W odróżnieniu od satelitów starszego typu, satelita KA-SAT zapewnia bardzo wysokie parametry (do 22Mb/s) oraz dużą stabilność łączności internetowej. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii, internet satelitarny Tooway działa wszędzie i zawsze, nawet w złych warunkach pogodowych.

Tooway / Eutelsat

Mirosław Hermaszewski przyznaje, że zetknął się z sytuacjami, w których nie można było zapewnić dostępu do sieci, np. na różnego rodzaju terenach rekreacyjnych. To poważny problem, o czym może świadczyć fakt, że 6-9 proc. gospodarstw domowych w Polsce pozostaje w strefie tzw. białych plam, czyli na obszarach, gdzie internet szerokopasmowy nie dociera za pośrednictwem kabli lub fal radiowych. Więcej – nawet operatorzy komórkowi nie są w stanie zagwarantować zasięgu na całym terenie Polski. Co ciekawe na białe plamy można natknąć się zarówno na terenach wiejskich, jak i w aglomeracjach. Wyjściem w tej sytuacji jest skorzystanie z oferty internetu satelitarnego. Usługę tę można także potraktować jako uzupełniającą już wykorzystywane formy dostępu do sieci – np. w letnich domach, na wsiach, czy też miejskich budynkach mieszkalnych, w których dostawcy usług kablowych nie podpięli swoich łączy.

Tooway / Eutelsat

Tooway / Eutelsat

Related posts

Top
font