Trzy topowe klawiatury dla graczy

Dla każdego miłośnika gier komputerowych klawiatura to centrum dowodzenia. Jak panel kontrolny statku kosmicznego albo układ sterowniczy bolidu Formuły 1 – jest miejscem, w którym umysł gracza panuje nad dwoma równoległymi rzeczywistościami. To tutaj realne polecenia zmieniają się na wirtualne działania. A od tych zależą przecież wyniki osiągane w grze.

O połowę więcej każdego roku

Fani gier komputerowych mają swoje preferencje sprzętowe. Najczęściej wybierane marki to Razer, Roccat i Natec – mówi Krzysztof Gulczyński, Product Manager Agito.pl. – Gracze sięgają  po konstrukcje ze średniej półki cenowej, ale coraz częściej kupowane są droższe modele. Na popularności zyskują także  klawiatury mechaniczne, które są wybierane przez profesjonalnych graczy turniejowych. Przy wyborze liczą się przede wszystkim jakość wykonania, możliwość tworzenia makr, podświetlenie i funkcja Anti-Ghosting. Sprzedaż klawiatur gamingowych wzrasta o 50% rok do roku, trend jest więc zauważalny – dodaje ekspert Agito.pl.

Najlepsze wsparcie gracza

Choć efektywność rozgrywki zależy przede wszystkim od sprawności gracza i umiejętności reagowania na pojawiające się w niej wyzwania, na osiągane wyniki składa się więcej czynników. Wśród nich najważniejsze miejsce zajmują dobre narzędzia, wspierające kontrolowanie akcji rozgrywającej się na ekranie monitora. Najważniejszym jest klawiatura, centrum dowodzenia każdej gry. Czyli narzędzie wymagające dedykowanych funkcji i naprawdę dobrze zaplanowanej konstrukcji.

Technologia gamingowa

Anti-Ghosting to nic innego jak możliwość wykrywania przez system funkcji wielu klawiszy wciśniętych jednocześnie. Zwykłe klawiatury mają z tym problem, “czytając” zaledwie kilka klawiszy. Czasami wraz z nią pojawia się funkcja usprawniająca blokowanie wybranych klawiszy w rozgrywce. Zaawansowani gracze przygotowują własne makra, które pozwalają przypisać odpowiednim przyciskom polecenia systemowe lub sekwencje klawiszy. Na klawiaturach gamingowych znajdziemy elementy dedykowane samodzielnie opracowanym ustawieniom.

Nie dla ozdoby

Podświetlenie klawiatury także nie jest zwykłą ozdobą. Kto grywa wieczorami, ten wie, jak ważny jest bieżący podgląd aktywnych klawiszy oraz możliwość ich szybkiego namierzenia bądź podświetlenia określonej partii przycisków według własnych preferencji. Diody powiązane z każdym przyciskiem z osobna sprawiają, że nic nie gubi się w cieniu.

Cicho czy głośno?

Klawisze membranowe i mechaniczne mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Często od upodobań gracza zależy, który ich rodzaj wybierze. Membrany są tanie, proste i działają cicho. Klawisze mechaniczne należą do droższych rozwiązań, gwarantują zdecydowanie dłuższą żywotność, pozwalają dobrać poziom nacisku i rodzaj skoku. W zamian za to generują głośniejszy dźwięk. Nie bez znaczenia jest kształt klawiszy, funkcjonalny i ułatwiający panowanie nad grą (wgłębienia cylindryczne).

To tylko podstawowe wymagania, decydujące o wyborze przez gracza określonego modelu klawiatury gamingowej. Wyzwań, jak widać, nie brakuje. Ale dobrze dokonany zakup służyć nam będzie przez lata.

 

TOP 3 klawiatur gamingowych na Agito.pl

Klawiatura Roccat Isku FX Multicolor

Roccat Isku FX MulticolorTo prawdziwe centrum dowodzenia kosmiczną jednostką ofensywną! Pierwsza na świecie klawiatura posiadająca unikalne technologie Roccat Talk oraz Easy Shift, których połączenie pozwala uzyskać dodatkowe funkcje w grze. Niezastąpiona mnogość zaawansowanych opcji makro – 28 łatwo dostępnych przycisków w 3 strefach oferuje do 180 bezpośrednio wykonywalnych funkcji (5 podwójnie programowalnych dedykowanych klawiszy M i 3 podwójnie programowalne przyciski Thumbster). Średni skok klawiszy, idealne rozłożenie punktów nacisku oraz Anti-Ghosting z czasem reakcji na poziomie 1000 Hz. Podświetlenie z sześciostopniową regulacją jasności (i możliwością wybrania koloru z palety 16,8 mln barw). Antypoślizgowa podstawa, optymalna podkładka pod nadgarstek, kanały kablowe. To najważniejsze, choć nie wszystkie cechy tej unikalnej klawiatury gamingowej.
Cena w Agito.pl ok. 360 zł.

 

Klawiatura Natec Genesis RX55

Natec Genesis RX55114 klawiszy standardowych, 10 multimedialnych oraz 7 programowalnych (z możliwością tworzenia makr oraz blokowania funkcji Windows). Dzięki wbudowanej pamięci wszystkie ustawienia są trwale zapisane. Podświetlenie konstrukcji może być regulowane w 4-stopniowej skali jasności. Do produktu dołączone jest zaawansowane oprogramowanie z edytorem profili. Przewód USB o długości dwóch metrów zapewnia wygodę korzystania z klawiatury przy różnych rodzajach biurka.
Cena w Agito.pl ok. 85 zł.

 

Klawiatura Razer Deathstalker

Razer DeathstalkerRewelacyjna skuteczność i finezja działania! Anti-Ghosting z obsługą do 10 klawiszy jednocześnie! Niskoprofilowe klawisze chiclet (wysokość: 2 mm), ultrapolling z czasem reakcji poniżej 1 ms, dezaktywacja klawiszy Windows (gaming mode), funkcjonalne podświetlenie, to wszystko mieści się w tej klawiaturze. Co więcej? Jej obsługa jest intuicyjna, a czas reakcji daje dużą przewagę nad przeciwnikami w grach. System w chmurze Synapse 2.0 zapisuje ustawienia oraz automatycznie pobiera aktualizacje – dzięki temu można z nich korzystać nawet mimo zmiany stacji roboczej. Przewód jest opleciony dla większej wytrzymałości.
Cena w Agito.pl ok. 300 zł.

Related posts

Top
font