Ultrapanoramiczny i zakrzywiony monitor LG

Monitor LG

Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja targów IFA w Berlinie i pojawiają się już pierwsze informacje o premierowych produktach, które zostaną tam pokazane. I tak firma LG Electronics zaprezentuje swój najnowszy zakrzywiony, ultrapanoramiczny monitor IPS 21:9 (model 34UC97), który jest pierwszym tego typu urządzeniem. Na targach IFA 2014 zadebiutuje także monitor 4K do kina cyfrowego (model 31MU97) oraz oferujący bogaty wachlarz dodatkowych funkcji, monitor dla graczy (model 24GM77).

Monitor LG panoramiczny
Flagowy model 34UC97 – zakrzywiony, ultrapanoramiczny monitor IPS 21:9, to uniwersalne rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów, jak i miłośników domowej rozrywki. Dodatkowa powierzchnia ekranu daje więcej możliwości i wyższy komfort pracy, a lekkie zakrzywienie pozwala użytkownikom jeszcze bardziej wczuć się w akcję. Ekran o rozdzielczości Quad HD 3440 x 1440 pikseli oferuje fotografom i filmowcom poziom detali odpowiedni do ich wymagań. Wsparcie Thunderbolt 2 zapewnia wydajny przesył danych – czterokrotnie szybszy w niż USB 3.0 – i pozwala połączyć kilka urządzeń jednocześnie. Monitor obsługuje także funkcję MAXX AUDIO i system stereo 7W, co gwarantuje wysoką jakość dźwięku.

Oprócz pierwszego na świecie ultrapanoramicznego, zakrzywionego monitora 21:9, LG zaprezentuje także monitor do kina cyfrowego 4K, spełniający standardy Digital Cinema Initiative. 31-calowy ekran mieści aż 4096 x 2160 pikseli, osiągając rozdzielczość odpowiadającą czterem monitorom Full HD. Model 31MU97 pozwoli zawodowcom, np. montażystom, oglądać nagrania 4K w natywnej jakości. Monitor wyposażono w ekran LG IPS 4K gwarantujący niesamowicie ostry obraz i szeroki kąt widzenia. Urządzenie jest w stanie wyświetlić 99% skali kolorów Adobe RGB, dzięki czemu idealnie nadaje się dla profesjonalistów z branży filmowej, graficznej i dla pasjonatów fotografii. Ekran jest fabrycznie gotowy do sprzętowej kalibracji i zawiera Dual Color Space – oprogramowanie kalibrujące True Color Pro, dostępne tylko w urządzeniach LG.

Monitor LG
Gracze zachwycą się nowym monitorem LG 24GM77, zaprojektowanym specjalnie z myślą o dynamicznych grach FPS. Odświeżanie 144 Hz dba o poprawne wyświetlanie pełnej szczegółów grafiki, zaś tryb Dynamic Action Sync (DAS) znacznie zmniejsza opóźnienia, pozwalając graczom błyskawicznie reagować na wydarzenia. Z kolei funkcja Black Stabilizer gwarantuje bezbłędne wyświetlanie czerni, podczas gdy Game Mode oferuje trzy zoptymalizowane ustawienia, zmieniane jednym przyciskiem na obudowie. Oczywiście użytkownik może także samodzielnie dostosować szczegółowe ustawienia do własnych preferencji. Przygotowana specjalnie z myślą o tym monitorze funkcja Motion 240 redukuje smużenie, dzięki czasowi odświeżania mniejszemu niż 1 ms.

Mimo że wielu z nas spędza teraz więcej czasu przed monitorem niż przed telewizorem, większość producentów nie nadąża za postępami w tej branży – zauważa Hyoung-sei Park, Szef Działu IT Business w LG Electronics Home Entertainment Company.„Innowacje LG w dziedzinie wyświetlania obrazu nie ograniczają się do wiodących na rynku produktów do oglądania telewizji – aktywnie wprowadzamy je także do naszych monitorów. Dlatego z dumą przedstawiamy pierwszy ultrapanoramiczny monitor 21:9 z zakrzywionym ekranem IPS i kątem oglądania 178 stopni, który zapewni użytkownikom niezapomniane wrażenia wizualne.

Related posts

Top
font