W plener z aparatem i Marcinem Dobasem

W najbliższy weekend można wybrać się na kolejną edycję warsztatów fotografii podróżniczej z Marcinem Dobasem. Warsztaty ukierunkowane są na fotografię podróżniczą, krajobrazową czy szeroko pojętą fotografię plenerową. Dowiecie się między innymi jak przygotować się do wyjazdu, na którym chcecie robić zdjęcia. Na co zwrócić uwagę przed wyjazdem, w jego trakcie jak i po powrocie, tak by uzyskać jak najlepsze efekty pracy. Podpowiemy, co zabrać i jakie akcesoria przydatne są fotografowi w podróży.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Gdzie i kiedy?
• 25 – 27 września –  Chęciny, Góry Świętokrzyskie
• 16 – 18 października – Schronisko Orle, Góry Izerskie

Czego mogę się spodziewać?
Tematyka warsztatów wybiega daleko poza tematy ściśle związane z fotografią podróżniczą. Postaramy się przekazać kompleksową wiedzę o: filtrach, lampach błyskowych, kalibracji monitora czy post-processingu. To spora dawka praktycznych umiejętności, możliwych do wykorzystania choćby przez fotografów przyrodniczych, ślubnych czy sportowych. Nie ma znaczenia czy używamy lampy błyskowej by doświetlić fokę czy człowieka. Podobnie wiedza o kalibracji monitorów i post-porcessingu przydatna jest każdemu fotografowi. Zajęcia składać się będą z części teoretycznej i praktycznej, kiedy to w terenie, pod okiem prowadzącego będzie można przetestować zdobytą wcześniej wiedzę.
Do współpracy zaprosiliśmy specjalistów w poszczególnych dziedzinach oraz firmy, które  udostępnią uczestnikom warsztatów sprzęt fotograficzny do testów.

Dla kogo?
Warsztaty nie uczą podstaw fotografii, aby w pełni z nich skorzystać niezbędne jest pewne doświadczenie fotograficzne, podstawowa wiedza teoretyczna i dobra znajomość własnego sprzętu. Nasze warsztaty to propozycja dla ludzi kochających fotografię, niewyobrażających sobie podróży bez aparatu – niezależnie od ich wieku oraz marki i modelu posiadanego sprzętu.

RAMOWY PROGRAM WARSZTATÓW
DZIEŃ 1
Przyjazd uczestników, powitanie, zakwaterowanie

Powitanie uczestników omówienie programu, przedstawienie kadry.
Dobór i wypożyczanie sprzętu firm Olympus, Hoya, Triopo
„Fotografia podróżnicza” – wykład Marcina Dobasa część 1
Obiadokolacja
„Użycie filtrów ND i ND GRAD” – wykład

DZIEŃ 2
Fotografowanie o wschodzie słońca (wykorzystanie filtrów w praktyce)

Śniadanie
„Błysk w terenie”  – zajęcia teoretyczne i praktyczne prowadzący Jakub Kaźmierczyk
Wypożyczanie i wymiana sprzętu.
„Fotografia podróżnicza” – wykład Marcina Dobasa – część 2
Obiadokolacja
Wypożyczenie i wymiana sprzętu
Popołudniowe fotografowanie / ocena zdjęć
Pokaz slajdów z Nowej Zelandii
Ognisko
Możliwość fotografii nocnej, astro, błysk nocny (w grupach)

DZIEŃ 3
Śniadanie

Wydruk w domowych warunkach – przewaga nad labem – Epson
Kalibracja drukarki i monitora – Datacolor, Eizo
Tablet ułatwia życie – Wacom
Obiadokolacja

Koszt?
Cena 3-dniowych warsztatów: 399 zł obejmuje
2 noclegi, 3 posiłki (2 obiadokolacje + 1 wcześniejszy obiad dnia ostatniego), szkolenie, dostęp do sprzętu naszych Partnerów, możliwość obróbki zdjęć na profesjonalnych stanowiskach roboczych wraz z wydrukiem.

http://wyprawyfoto.com.pl/pl/warsztaty-fotograficzno-podroznicze/#

Partnerzy: Tokina, Triopo, Hoya Filters, Cokin, Datacolor, Eizo, Epson, G-Technology, Intel, Notopstryk.pl, Olympus, Phottix, Wacom.

 

Related posts

Top
font