Warsztat – reportaż prasowy

Akademia Nikona

Nowe warsztaty Akademii Nikona
Reportaż prasowy, czyli historia opowiedziana obrazem

Najlepsi fotoreporterzy potrafią w kilku zdjęciach przedstawić całą opowieść i zaangażować odbiorców w jej przeżywanie. Co warto wiedzieć, aby osiągnąć taki efekt? Z pomocą przychodzi Akademia Nikona i jej nowe warsztaty reportażu prasowego. Zajęcia prowadzone są przez ekspertów, Łukasza Sokoła i Beatę Łyżwę-Sokół, którzy przygotują uczestników do samodzielnego wykonywania fotoreportaży prasowych.

Akademia Nikona

Fot. Łukasz Sokół. 12-letnia Floriane Metenla ma brata i dwie siostry. Ojciec zginął i mieszka z matką. Chce zostać lekarzem.

Fotoreportaż to jeden z najciekawszych i zarazem najtrudniejszych gatunków fotografii. Powstał w USA jako odpowiedź na zapotrzebowanie utrwalania ludzkich problemów za pomocą obrazów. Należy do gatunków fotografii prasowej, której istotą jest nie tylko przedstawienie aktualnych zdarzeń, ale także wyrażenie poprzez zdjęcia czegoś wyjątkowego. Reportaż prasowy to dokumentacja życia, która najczęściej przedstawia historie zwykłych ludzi. Składa się ona z treści oraz zdjęć ukazujących bohaterów w ich naturalnym środowisku i ich emocji, złożonych w spójną całość.

W trakcie warsztatów reportażu prasowego, pod kierunkiem ekspertów Akademii Nikona, uczestnicy posiądą wiedzę z zakresu realizacji fotoreportażu od A do Z. Zajęcia zostaną poprowadzone przez ekspertów: Łukasza Sokoła – fotografa, laureata takich konkursów, jak m.in. Grand Press Photo, BZWBK Press Foto czy National Geographic i Beatę Łyżwę-Sokół – fotoedytorkę w „Gazecie Wyborczej” czy „Dużym Formacie”. Wykładowcy zgłębią praktyczne tajniki reportażu prasowego, przybliżą zasady jakimi rządzi się publikacja zdjęć w prasie drukowanej i elektronicznej oraz powiedzą jak efektywnie prezentować swoje portfolio.

Akademia Nikona

Fot. Łukasz Sokół. KOZA. Donatha Uwizeye, 16 lat, właśnie skończyła szkołę średnią. Rodzice zginęli, gdy miała 2 lata. Mieszka tylko z babcią. Pomaga jej w pracach domowych, gotuje, przynosi wodę. Kozę dostała od Sióstr. Chce zostać pielęgniarką. Marzy by pomagać chorym i ratować ludziom życie. Ruhango, Rwanda, 17.01.2010

Warsztaty skierowane są do fotografów pragnących realizować spójne materiały fotograficzne i publikować je w prasie lub na portalach poświęconych fotografii – zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Na wszystkich zainteresowanych czekają ciekawe zajęcia w formie wykładów oraz wyjątkowe zadania reporterskie na ulicach miasta. W trakcie szkolenia uczestnicy nie tylko dowiedzą się więcej na temat współczesnych trendów w fotografii prasowej, lecz również poznają poszczególne etapy pracy nad reportażem w teorii i praktyce.

Więcej informacji na temat warsztatów Akademii Nikona oraz zapisy prowadzone są na stronie internetowej: www.akademianikona.pl/warsztaty


red.

Top
font