Wideo na żywo

Panasonic AJ-PX270

Podczas ostatnich targów IBC Panasonic przedstawił efekty współpracy z firmą LiveU. Jednym z nich jest kompaktowy moduł transmisyjny, który w połączeniu z kamerami profesjonalnymi Panasonic usprawnia przesył materiałów wideo na żywo.

Panasonic AJ-PX5000

W wyniku współpracy strategicznej między Panasonic i LiveU możliwości profesjonalnych kamer Panasonic zostały połączone z rozwiązaniem transmisyjnym LiveU LU200. Pakiet wkrótce znajdzie się w sprzedaży w Europie u autoryzowanych dystrybutorów Panasonic oraz poprzez kanały sprzedaży LiveU, a docelowo dostępny będzie na całym świecie. Dzięki zaprezentowanemu rozwiązaniu firmy produkcyjne, niezależni twórcy, media online oraz nadawcy będą mieli możliwość transmisji wideo live w profesjonalnej jakości.

Rozwiązanie pozwala na połączenie kamer Panasonic z opartą o chmurę platformą zarządzającą IP LiveU Central. W efekcie transmisja odbywać się będzie dzięki technologii LiveU wykorzystującej sieć komórkową i streaming na żywo. Dodatkowo system umożliwia zdalne sterowanie kamerą. Pakiet obecnie przystosowany jest do czterech modeli profesjonalnych Panasonic: AJ-PX5000, AJ-PX270, AJ-PX800 i AJ-PX380.

Panasonic AJ-PX270

– Dzięki długoterminowej współpracy Panasonic i LiveU w przeszłości zostały opracowane i uruchomione rozwiązania dla kamer P2 z pojedynczym adapterem LTE, umożliwiające streaming na żywo bezpośrednio do systemu zarządzającego LiveU w chmurze. Teraz chcielibyśmy zaoferować naszym użytkownikom końcowym inny sposób transmisji strumieniowej live wykorzystujący modele kamer P2 i urządzenia LiveU – powiedział Kunihiko Miyagi, dyrektor w Professional AV Business Unit. – Celem naszej współpracy z LiveU od zawsze jest zwiększanie elastyczności pracy i wygody użytkowników – dodaje Kunihiko Miyagi.

– Bardzo cenimy kooperację z Panasonic, a prezentowane rozwiązanie daje nowe możliwości profesjonalistom
z branży emisyjnej. Pakiet zapewni użytkownikom większą elastyczność nagrywania materiałów na żywo, dzięki lepszej transmisji danych oraz niezawodnemu łączu nadawania wysokiej jakości – mówi Samuel Wasserman, prezes LiveU – LiveU to najlepsze rozwiązanie dla profesjonalnej transmisji strumieniowej end-to-end z kamery bezpośrednio do widza, które wykorzystuje wbudowaną platformę zarządzającą i możliwości sterowania kamerą. Wraz z Panasonic mamy dalsze plany rozwijania wspólnej oferty,
a najnowszy pakiet pokazuje, że nasza współpraca przynosi wymierne korzyści – dodaje Samuel Wasserman.


red.

Related posts

Top
font