Wideo w chmurze Panasonica

Panasonic P2Cast

Firma Panasonic wprowadziła system do produkcji materiałów wideo w chmurze P2 Cast. Wykorzystuje on możliwości sieciowe nowej generacji kamer Panasonic P2 HD i umożliwia szybszą transmisję danych, dzięki czemu sprawdzi się przede wszystkim przy tworzeniu materiałów dziennikarskich. Już teraz system dostępny jest w bezpłatnej wersji testowej. Panasonic P2 Cast wykorzystuje możliwości sieciowe kamer AJ-PX5000G, AJ-PX800G, AJ-PX380 oraz AJ-PX270. Za jego pomocą rejestrowany materiał jest automatycznie przesyłany do chmury i może być natychmiast odtwarzany lub edytowany na dowolnym urządzeniu z dostępem do Internetu. Dzięki temu znacząco skraca się czas dostarczenia materiału na antenę.

Główną zaletą systemu P2 Cast jest możliwość transmisji poprzez chmurę materiałów proxy o niskiej szybkości bitów, ale wciąż wysokiej jakości – z kamery do studia. Wówczas w newsroomie tworzy się sekwencję wideo z wybranych klipów, które następnie są automatycznie przesyłane z kamery do studia, ale już w wysokiej rozdzielczości – mówi Andre Meterian, Dyrektor Panasonic Broadcast Business w Europie, Rosji i CIS. – Co więcej, materiał wideo może być nagrywany z użyciem różnych kodeków, od AVC-LongG12 po AVC-Intra Class200, w zależności od potrzeb lub dostępnej przepustowości – dodaje Andre Meterian.

Kamery obsługujące kodeki AVC-ULTRA są połączone z newsroomem poprzez sieć mobilną (4G, LTE, Wi-Fi lub LAN) oraz chmurę, dzięki czemu możliwe jest błyskawiczne przygotowanie relacji wideo z aktualnych wydarzeń. System P2 Cast przez kilka miesięcy testowali najwięksi międzynarodowi nadawcy i jest on nadal dostępny w darmowej wersji testowej – do września tego roku. Po tym okresie jego wykorzystanie będzie odpłatne.
Więcej informacji na temat profesjonalnych rozwiązań emisyjnych Panasonic można znaleźć na stronie: business.panasonic.pl/kamery-profesjonalne/

Panasonic System Communications Company Europe (PSCEU)
PSCEU jest europejskim oddziałem firmy Panasonic Systems Communications Company, który w ramach Panasonic dostarcza rozwiązania dla biznesu. Celem PSCEU jest usprawnienie działania przedsiębiorców oraz podniesienie efektywności i wydajności ich organizacji. PSCEU pomaga w rejestracji, przetwarzaniu i przesyłaniu danych wszelkiego typu: obrazu, głosu oraz tekstu. Oferta produktów obejmuje m.in. centrale abonenckie PBX, drukarki dokumentów, profesjonalne kamery, projektory, wielkoformatowe monitory, wytrzymałe komputery przenośne i alarmy przeciwpożarowe. Zatrudniając ok. 400 osób, dysponując wiedzą inżynierską oraz możliwościami globalnego zarządzania projektami, PSCEU oferuje szereg możliwości na rynkach, na których działa.

PSCEU składa się z czterech działów produktowych:
• Dział rozwiązań komunikacyjnych, obejmujący m.in. profesjonalne skanery, drukarki wielofunkcyjne, systemy telefonii i terminale SIP.
• Dział rozwiązań wizualnych, który obejmuje projektory i monitory profesjonalne. Panasonic oferuje najszerszą gamę produktów wizualnych i jest liderem na rynku europejskim z 28-procentowy udziałem pod względem uzyskanych przychodów (Futuresource, monitorowanie rynku B2B, I kwartał 2014 r.).
• Dział profesjonalnych rozwiązań audiowizualnych, oferujący m.in. sprzęt emisyjny i audiowizualny, systemy zabezpieczeń, alarmy przeciwpożarowe oraz medyczne rozwiązania wizyjne (IMV). Panasonic jest jednym z dwóch wiodących dostawców kamer profesjonalnych w Europie.
• Computer Product Solutions, który dzięki notebookom Toughbook serii rugged, tabletom biznesowym Toughpad oraz systemom EPOS (ang. Electronic Point of Sale) pomaga pracownikom mobilnym w podniesieniu wydajności ich pracy. Jako jeden z liderów rynku europejskiego, Panasonic w 2013 roku osiągnął 66,4 proc. udział pod względem uzyskanych przychodów i 50,4 proc. udział na rynku wzmocnionych tabletów (VDC, marzec 2014 r.).

Related posts

Top
font