Wideorejestrator i Izzy Drive

 

Alert_PalecNagrywanie zdarzeń drogowych staje się coraz bardziej popularne. Kierowcy kupują urządzenia rejestrujące obraz i instalują je w autach dla własnego bezpieczeństwa. Alternatywą jest bezpłatna aplikacja na smartfon z Androidem – Izzy Drive, której jedną z funkcji  jest właśnie wideorejestracja. Atutem tego rozwiązania jest stała dostępność narzędzia, bo przecież z telefonem się praktycznie nie rozstajemy.

Użytkownik decyduje o czasie nagrywania filmów – przy użyciu Izzy Drive – domyślnie są to 3 minuty. Takie ograniczenie daje pewność, że pliki wideo nie zajmą całej dostępnej pamięci telefonu. Są one nagrywane w pętli – co oznacza, że zawsze dysponujemy nagraniem ostatnich np. 3 minut.

Unikalną i bardzo przydatną funkcją są tzw. filmy alarmowe. Na naszych drogach nie brakuje kontrowersyjnych zdarzeń takich, jak np. błysk fotoradaru, kiedy opuszczamy skrzyżowanie czy wymuszenie pierwszeństwa.  W łatwy sposób możemy sprawić, że takie udokumentowane zdarzenie w formie ostatnich 10 sekund filmu trafi na serwer, gdzie zostanie zapisane wraz ze wskazaniem na mapie miejsca realizacji. W ten sposób zyskujemy pewność, że na tym materiale nie zostanie nagrany kolejny film. Dostęp do filmów alarmowych zyskujemy po wykupieniu usługi IzzyDrive WWW. Na serwerze będą wówczas przechowywane wszystkie materiały, które tam skierujemy i dostępne nawet wtedy, gdy po kilku miesiącach poczta dostarczy mandat. 

alert_movie_mapaZarejestrowane zdarzenia drogowe mogą być materiałem dowodowym w postępowaniu policji i prokuratury. Podlegają one oczywiście weryfikacji. Niemniej policja na swoich stronach internetowych coraz częściej zachęca do wysyłania materiałów zawierających informacje o naruszaniu przepisów ruchu drogowego na specjalne adresy e-mailowe do tego przeznaczone. Posiadając takie nagrania możemy skuteczniej walczyć z agresją i niebezpieczeństwem na drodze.

Do skorzystania z wymienionych możliwości wystarczy bezpłatna wersja Izzy Drive oraz dostęp do Izzy Drive WWW.  Aplikacja dostępna jest w Google Play . W wersji bezpłatnej pozwala na korzystanie z podstawowych funkcjonalności np. wideorejestratora, ostrzegania przed fotoradarami oraz kamerami na skrzyżowaniach w całej Europie, a także zgłaszania zdarzeń drogowych.

Roczna opłata za korzystanie z Izzy Drive WWW wynosi 49 zł. http://www.izzydrive.eu/shop/

Bliższe informacje: http://www.izzydrive.eu/

Related posts

Top
font