Wierne kolory BenQ W2000

BenQ W2000

BenQ W2000 to pierwszy projektor Full HD do kina domowego z rozwiązaniem CinematicColor – przestrzenią kolorów zgodną ze standardem telewizji HDTV Rec. 709, sześcioelementowym (RGBRGB) i 6-krotnym kołem kolorów, funkcją pochylania obiektywu (lens shift) – zapewniającym najwyższą wierność kolorów i jakość obrazu. Projektor ma certyfikat kalibracji ISFccc, dwa 10W głośniki (powered by MaxxAudio), system CinemaMaster Audio+, oraz opcjonalnie można dokupić moduł bezprzewodowej transmisji WiFi – FHD.

BenQ W2000Dla wymagających miłośników najwyższej jakości kina domowego BenQ wprowadza na rynek projektor W2000 o jasności 2000 ANSI lumenów i kontraście 15 000 : 1 wyposażony w rozwiązanie CinematicColor zapewniające najwyższą wierność odwzorowania kolorów i jakość obrazu. Dwa 10 W głośniki umieszczono w komorach rezonansowych co w połączeniu z systemem CinemaMaster Audio+ pozwala dowolne pomieszczenie zmienić w salę projekcyjną mogącą zadowolić najbardziej nawet wymagających kinomanów.

Rec. 709
Rec. 709 przestrzeń kolorów i standard cyfrowej transmisji kolorów HDTV od 1990 roku używany w produkcji i postprodukcji filmowej oraz telewizyjnej i implementowany jest w urządzeniach prezentacyjnych – monitorach, telewizorach i projektorach. Implementacja Rec. 709 w BenQ W2000 gwarantuje uzyskanie obrazu zgodnego z zamierzeniami jego twórcy z zachowaniem pełnej wierności barwnej.

Swoboda instalacji
Funkcje pochylania obiektywu (lens shift) korekcji geometrii obrazu w pionie i poziomie (Keyston 2D) oraz zoom optyczny 1,3:1 zapewniają elastyczność instalacji projektora – uzyskanie poprawnej geometrii obrazu bez zachowania prostopadłości osi obiektywu do ekranu. Obraz o przekątnej 254 cm (100 cali) uzyskać można z odległości 2,5 m projektora od ekranu. Dodatkowy, opcjonalny moduł bezprzewodowy FHD pozwala pozbyć się kłopotliwych zawsze kabli.

SmartEco
Tryb SmartEco to rozwiązanie automatycznie dostosowujące jasność lampy do wyświetlanej treści – tak by zoptymalizować jakość obrazu i pobór mocy. Pozwala to zmniejszyć koszty prądu i wydłuża żywotność lampy do 6000 godzin pracy.

BenQ W2000

W2000 dostępny będzie w Polsce od końca października br. w sugerowanej cenie detalicznej 4649 zł.


 

GM

Related posts

Top
font