,,Wobec Miejsca i Czasu… IV” – wystawa poplenerowa

8 sierpnia o godz. 18 w Muzeum Miejskim Arsenał we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy poplenerowej zatytułowanej ,,Wobec Miejsca i Czasu… IV – świadomość, przemiany, rzeczywistość”. Efektem pleneru jest zbiór ponad 60 prac artystów. Gośćmi pleneru byli krytycy Andrzej Saj i Adam Sobota, którzy przedstawili wykłady odnoszące się do idei pleneru. Jej uczestnikami są: Czesław Chwiszczuk, Andrzej Dudek-Dürer, Tomasz Fronckiewicz, Ewa Gnus, Barbara Górniak, Waldemar Grzelak, Roman Hlawacz, Ryszard Karczmarski, Ryszard Kopczyński, Jarosław Majcher, Marek Maruszak, Janusz Musiał, Piotr Maciej Nowak, Jerzy Piątek, Wacław Ropiecki, Andrzej Rutyna, Krzysztof Saj, Zdzisław Słomski, Marek Wesołowski, Marzena Wesołowska, Rafał Warzecha, Iwona Wojtycza-Fronckiewicz, Waldemar Zieliński.

andrzej_dudek_durer

Fot. Andrzej Dudek-Dürer

Plener odbył się 27 – 29 września 2013, a w jego miały miejsce również otwarte warsztaty fotograficzne, każdy z uczestniczących twórców przedstawił dorobek twórczy oraz założenia teoretyczne twórczości. 23 twórców z całej Polski spotkało się w gościnnych murach Zamku Czocha. Artyści zainspirowani niezwykłym miejscem, zrealizowali swoje prace. Ideą pleneru zainicjowaną przez Andrzeja Dudka-Dürera było stworzenie platformy dla twórców o różnych postawach i orientacjach artystycznych, wymiana doświadczeń, konfrontacja filozofii życia i twórczości, konfrontacja różnych podejść do techniki i technologii, metod pracy i działań.
Wobec Miejsca i Czasu… IV – świadomość, przemiany, rzeczywistość to idea przewodnia pleneru. Miejsce i czas w ważny sposób wpływa na człowieka, a na twórcę w szczególności. Kreator znajdujący się tu i teraz w subiektywny sposób dokonuje refleksji nad otaczającymi światami. Podtytuł pleneru – świadomość, przemiany, rzeczywistość to kategoria związana z analitycznym podejściem do rzeczywistości, uświadomieniem ciągłego procesu przemiany i efektów wynikających z transformacji, zastanowieniem nad podmiotowością doświadczenia miejsca i czasu, analizą postrzegania jak i indywidualnej wizualizacji. Odnalezieniem, w kontekście tego szczególnego miejsca i czasu indywidualnego subiektywnego obrazu rzeczywistości.

Andrzej Dudek-Dürer

andrzej_rutyna

Fot. Andrzej Rutyna

Wystawa poplenerowa Okręgu Dolnośląskiego ZPAF. Mecenat: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Muzeum Miejskie Arsenał, ul. Cieszyńskiego 9, Wrocław.

Related posts

Top
font