WONDER PHOTO SHOP – nie tylko sklep

Dziś otworzono w Warszawie pierwszy w Polsce fotograficzny concept store Wonder Photo Shop. Byli goście, uroczyste przecięcie wstęgi i zarysowanie idei, jaka przyświecała twórcom. Wonder Photo Shop to miejsce dla osób mających w zwyczaju częste odwiedzanie laboratoriów fotograficznych, ale także dla młodej smartfonowej generacji, której marka proponuje szereg nowoczesnych rozwiązań fotograficznych takich, jak drukowanie m.in. popularnych dziś kwadratowych zdjęć prosto z telefonu.

Koncepcja Wonder Photo Shop to połączenie zamiłowania do fotografii, techniki i rozrywki. To miejsce, w którym dostępne są wszelkie produkty fotograficzne Fujifilm. Tylko, czy to wystarczy aby utrzymać się na rynku? Być może to, że Wonder Photo Shop to także kreatywna przestrzeń, w której będą odbywać się wydarzenia specjalne, bardzo wzmocni siłę miejsca, przyciągnie pasjonatów nie tylko fotografii jako takiej, ale i nowych technologii, którym do fotografowania wystarczają smartfony.

#Wonder
Wonder Photo Shop to raj dla entuzjastów fotografii w każdym wieku. Na parterze znajdują się nowoczesne stacje do drukowania zdjęć prosto z karty SD, przenośnej pamięci czy ze smartfona. Zdjęcia samodzielnie i natychmiastowo wydrukujemy w wielu rozmiarach: od małych kwadratowych formatów, poprzez personalizowane kolaże i kalendarze, po metrowe panoramy. Stacje składają się z suchego minilabu Fujifilm DX100 i kiosku. Znajdziemy tu także i będziemy mogli przetestować sprzęt i gadżety fotograficzne, a wśród nich aparaty i drukarki instax oraz linię aparatów i obiektywów z serii Fujifilm X. Na miejscu znajdują się też stanowiska przeznaczone do tworzenia albumów w technice scrapbookingu. Z myślą o tych, dla których papier to za mało, Wonder Photo Shop daje możliwość drukowania na innych tworzywach, jak szkło, drewno, aluminium, czy forex. Na miejscu zrobimy i wydrukujemy także zdjęcia do dokumentów.

Na piętrze zaprojektowano profesjonalne studio fotograficzne przeznaczone do dyspozycji klientów. Tu będą się odbywały spotkania z fotografami-ambasadorami Fujifilm oraz wystawy. Wernisaż pierwszej, autorstwa Jacka Boneckiego, towarzyszył otwarciu sklepu.

Wonder Photo Shop to również zerwanie ze skostniałą zasadą „towar podaje sprzedawca”. Concept jest mekką swobody wyobraźni i kreacji. Miejscem, w którym – jak w żadnym innym – możemy dotknąć i wypróbować wysokiej klasy sprzęt oraz eksperymentować z fotografią pod okiem fachowców. To idealna okazja do dania upustu swojej kreatywności nie w domowym zaciszu, a w przestrzeni specjalnie do tego stworzonej.

 

– Salony Wonder Photo Shop znajdują się na całym świecie, m.in. w Tokio, Singapurze, Nowym Jorku, Toronto. W Europie pierwsze tego typu miejsce powstało w 2015 r. w Barcelonie, kolejne sklepy powstały lub powstają m.in. w Moskwie, Rydze, Londynie, Dublinie – mówi Mariusz Federowicz, pomysłodawca warszawskiego Wonder Photo Shop i założyciel marki Sklep Bez Nazwy. Wonder Photo Shop w Warszawie to już drugi sklep fotograficzny firmy Sklep Bez Nazwy. Pierwszy mieści się w Łodzi.

 

Życzymy sukcesu nowej inicjatywie w naszym krajowym, fotograficznym krajobrazie.


Wonder Photo Shop Sklep Bez Nazwy
Plac Konstytucji 5, 00-657 Warszawa, https://web.facebook.com/wonderphotoshopsbn

 

 

Related posts

Top
font