Artystyczny kask

Kaspersky Lab oraz brytyjski artysta uliczny D*Face planują odsłonięcie pierwszego w historii projektu „artystycznego kasku” podczas finału elektrycznej serii wyścigowej Formuła E, który odbędzie się w tym tygodniu w Nowym Jorku. Kaski „Save The World” będą zabezpieczały głowy kierowców zespołu DS Virgin Racing — Sama Birda i Alexa Lynna — podczas pokonywania toru ulicznego w Nowym Jorku w finałowych wyścigach sezonu Formuły E.

Kaspersky Lab inicjuje przedsięwzięcie, które łączy artystę sztuki ulicznej D*Face oraz zespół DS Virgin Racing podczas wyścigu Formuły E w Nowym Jorku 11 lipca 2018 r.

Będzie to pierwszy „artystyczny kask” stworzony dla zespołu Formuły E, sygnalizując kontynuację i celebrację tradycji sztuki w sportach motoryzacyjnych oraz istotne znacznie współczesnej sztuki, twórczości i innowacyjności. D*Face czerpał inspirację z motta Kaspersky Lab: „Jesteśmy tu po to, by ratować świat”, i ma nadzieję, że jego kolorowe dzieło zachęci ludzi do podjęcia pozytywnych działań, aby pomóc w „ratowaniu świata”.

W ramach innowacyjnego partnerstwa z Kaspersky Lab D*Face przedstawi swój pierwszy projekt artystycznego samochodu w barwach zaprojektowanych specjalnie dla zespołu wyścigowego DS Virgin Racing. Jego projekt zostanie zaprezentowany podczas wydarzenia „Art Goes Green”, które odbędzie się po sobotnim wyścigu. Wykonane na specjalne zamówienie kaski oraz artystyczny samochód to najnowsze instalacje w kolekcji „Save the World”. Wcześniej artysta stworzył stały publiczny mural, wykonany w maju w Brooklynie, w Nowym Jorku.

D*Face, który naprawdę nazywa się Dean Stockton, powiedział: Współpraca z Kaspersky Lab przy tym projekcie oraz tworzenie sztuki z prawdziwym przesłaniem nadziei na lepsze jutro to niezwykle ekscytujące przedsięwzięcie. To przecież nasz świat i musimy o niego dbać. Naprawdę trwała, istotna zmiana może nastąpić tylko wtedy, gdy każdy z nas dołoży swoją cegiełkę. Podoba mi się podejście zespołu wyścigowego DS Virgin oraz Formuły E, które ukazują sport jako coś, co nie szkodzi środowisku naturalnemu, a przy tym może być ekscytujące i dostarczać radość. Pora, abyśmy wszyscy zjednoczyli siły i dokonali zmiany… nie ma tu znaczenia, czy będzie to powstrzymanie kradzieży danych, zmian klimatycznych, odpadów czy stosowania szkodliwego dla środowiska paliwa. Idealnie byłoby, gdyby każdy zobowiązał się do zrobienia jednej rzeczy, która pomoże coś zmienić.

Jako dumny sponsor zespołu wyścigowego DS Virgin, Kaspersky Lab jest odpowiedzialny za ochronę jego urządzeń przed cyberzagrożeniami. Firma postrzega środowisko techniczne w globalnym sporcie Formuły E jako kolejny obszar rozszerzania swoich badań i rozwoju nowych technologii w celu zabezpieczenia pojazdów w świecie cyfrowym.

Sylvain Filippi, dyrektor zarządzający DS Virgin Racing, powiedział: Cały zespół w pełni popiera tę wspaniałą inicjatywę i dziękuje Kaspersky oraz D*Face za współpracę. To dla nas zaszczyt, że tak innowacyjny artysta wykorzystuje swój talent, aby wesprzeć nas zespół przed finałem sezonu: samochód, kaski kierowców i mural wyglądają niesamowicie.

Aldo Fucelli Pessot del Bo, szef ds. globalnej współpracy i sponsoringu w Kaspersky Lab, dodał: Istnieje potrzeba innowacji na skalę globalną, zarówno we współczesnej sztuce, jak i w szybko rozwijającym się sporcie Formuły E. Po raz pierwszy w historii Kaspersky Lab z dumą łączy te dwa sektory, próbując uratować świat i wyzwolić kreatywność, zachęcić do wolności wypowiedzi i promować innowacyjność.

D*Face stworzy również projekt dla specjalnej edycji produktu Kaspersky Total Security 2019, który zostanie zaprezentowany w październiku 2018 r.

Źródło: Kaspersky Lab


D*Face
Jeden z najbardziej płodnych artystów ulicznych Wielkiej Brytanii, D*Face (Dean Stockton) zajmuje czołowe miejsce w swojej dziedzinie od czasu pierwszego sukcesu odniesionego w 2005 r. Jego twórczość, która charakteryzuje się rozpoznawalnym stylem i perfekcyjnym wykonaniem, oddaje żywiołowość popu, okraszając go jednocześnie charakterystyczną dawką satyrycznej wywrotowości, która stała się synonimem brytyjskiego stylu ulicznego. Posiadając na swym koncie niezliczone murale oraz dobrze sprzedające się wystawy na całym świecie, D*Face jest bez wątpienia jednym z najbardziej międzynarodowych aktywnych artystów ulicznych. Jednak jego globalna reputacja nie byłaby możliwa, gdyby nie pierwsze artystyczne kroki stawiane na ulicach Wschodniego Londynu, gdzie pomagał kształtować kategorię Street Art i gdzie do dziś mieści się jego studio. To tutaj liczne betonowe fasady dzielnicy Shoreditch zapewniały doskonałe „płótna”, na których artysta mógł zrealizować swój twórczy potencjał, zmieniając ostatecznie tę okolicę w jedno z globalnych centrów miejskiej sztuki ulicznej. Ta synergia miasta i artysty jest rzadko spotykana w takim stopniu i pozwala zaliczyć D*Face do grona najważniejszych postaci brytyjskiej sztuki ulicznej XXI wieku. Oprócz wystaw indywidualnych, wykonywanych na zamówienie malowideł ściennych na całym świecie oraz wielu tajnych projektów D*Face prowadzi również własną londyńską galerię „StolenSpace”, w której, w samym sercu Wschodniego Londynu, organizowane są wystawy poświęcone sztuce ulicznej.

DS Virgin Racing
Zespół Formuły E DS Virgin Racing to jeden z założycielskich i czołowych teamów Mistrzostw ABB FIA Formuły E – pierwszej na świecie całkowicie elektrycznej serii wyścigowej. Zespół, który posiada nowego udziałowca większościowego, firmę Envision, i może liczyć na nieustające wsparcie swojego założyciela sira Richarda Bransona, współpracuje z francuskim producentem samochodów luksusowych, DS Automobiles, w celu podnoszenia innowacyjności. Siedziba handlowa zespołu znajduje się w Londynie, natomiast jego ramię operacyjne mieści się w nowoczesnym kompleksie przy torze Silverstone, częściowo pokrywając się z fabrykami DS Automobiles w Satory, we Francji, które należą do PSA Group. Startując w czwartym sezonie, Virgin Racing posiada na swoim koncie liczne zwycięstwa oraz miejsca na podium i jako jeden z nielicznych może pochwalić się wygraną w każdym sezonie Formuły E. W obecnym sezonie za kółkiem bolidów zasiadają Sam Bird oraz Alex Lynn – będzie to pierwszy w historii mistrzostw całkowicie brytyjski skład kierowców. Więcej informacji znajduje się na stronie www.ds-virginracing.com.

 

Top
font