Nowe Nikony COOLPIX

Nikon COOLPIX B700

Oto cztery nowe modele aparatów z rodziny COOLPIX, które dzięki połączeniu najnowszych technologii przetwarzania obrazu i cenionych obiektywów NIKKOR typu superzoom zagwarantują doskonałą jakość zdjęć. Modele COOLPIX B700 i COOLPIX A900 umożliwiają nagrywanie filmów w doskonałej jakości 4K UHD/30p. COOLPIX B500 to połączenie matrycy CMOS o rozdzielczości 16 mln pikseli i 40-krotnego zoomu optycznego, a elegancki i smukły model COOLPIX A300 wyposażono m.in. w technologię Wi-Fi i NFC. Każdy z aparatów posiada wbudowaną nową aplikację SnapBridge, wykorzystującą technologię Bluetooth low Energy, która pozwala błyskawicznie przesyłać zdjęcia do smartfona i tabletu.

Nikon COOLPIX B700

Model COOLPIX B700 wyposażony został w doskonały obiektyw NIKKOR z 60-krotnym zoomem optycznym (z możliwością uzyskania 120-krotnego powiększenia za pomocą funkcji Dynamic Fine Zoom) i soczewką ze szkła Super ED. Dzięki temu aparat umożliwia wykonywanie niezwykle ostrych ujęć odległych obiektów (takich jak księżyc), dzikiej przyrody czy wydarzeń sportowych. Aparat typu superzoom ma niezwykle skuteczny system autofokusa (AF) oraz system optycznej redukcji drgań (VR)² z podwójną detekcją o efektywności 5 stopni ekspozycji i boczną dźwignię zoomu, która pozwala zminimalizować drganie aparatu.
Zastosowana w aparacie technologia 4K UHD/30p wyznacza kolejny poziom nagrywania znakomitej jakości filmów. COOLPIX B700 został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 20,3 mln pikseli a zapis zdjęć w formacie RAW (NRW) zapewnia doskonałe możliwości obróbki zdjęć. Do kadrowania ujęć można z kolei używać wizjera elektronicznego lub ruchomego monitora LCD o przekątnej 3 cali – oba oferują rozdzielczość 921 000 punktów i ułatwiają kreatywne tworzenie kompozycji pod dowolnym kątem.
Zdjęcia wykonane modelem B700 można błyskawicznie przesyłać do smartfona lub tabletu za pomocą aplikacji SnapBridge wykorzystującej technologię Bluetooth low Energy.
Aparat będzie dostępny w kolorach czarnym i czerwonym, do sprzedaży trafi w kwietniu 2016 r., w przewidywanej cenie detalicznej ok. 2099 zł.

Nikon COOLPIX A900
Nikon COOLPIX A900 zamknięty w niewielkich rozmiarach, znakomity 35-krotny zoom optyczny (z możliwością uzyskania 70-krotnego powiększenia za pomocą funkcji Dynamic Fine Zoom) gwarantuje niezwykle szczegółowe zdjęcia, a nagrywanie filmów w jakości 4K UHD/30p zapewnia doskonałą wyrazistość nagrań. Dodatkowo funkcja nagrywania filmów poklatkowych oraz superpoklatkowych pozwala w prosty sposób uzyskać niezwykle efektowne rezultaty. Odchylany monitor LCD o wysokiej rozdzielczości 921 000 punktów i przekątnej 3 cali oraz manualne tryby ekspozycji (P/S/A/M) pozwalają uwolnić fotograficzną kreatywność. Szybki system AF gwarantuje niemal natychmiastową gotowość do wykonania zdjęcia, a przycisk zoomu krokowego ułatwia uchwycenie fotografowanego obiektu. Skuteczny system redukcji drgań (VR) gwarantuje wyrazistość zdjęć i filmów – nawet przy maksymalnej ogniskowej.
Zdjęcia wykonane modelem A900 można błyskawicznie przesyłać do smartfona lub tabletu za pomocą aplikacji SnapBridge wykorzystującej technologię Bluetooth low Energy.
Aparat będzie dostępny w kolorach czarnym i srebrnym, do sprzedaży trafi w kwietniu 2016 r., w przewidywanej cenie detalicznej ok. 1849 zł.

Nikon COOLPIX B500
Model COOLPIX B500 z matrycą o rozdzielczości 16 mln pikseli ma obiektyw NIKKOR z 40-krotnym zoomem optycznym (z możliwością uzyskania 80-krotnego powiększenia za pomocą funkcji Dynamic Fine Zoom) z boczną dźwignią zoomu ułatwiającą uzyskanie stabilnego obrazu. Do tego jest odchylany monitor LCD o rozdzielczości 921 000 punktów i przekątnej 3 cali. Model dysponuje również technologią Wi-Fi oraz NFC.
Aparat będzie dostępny w kolorach czarnym, czerwonym i fioletowym, do sprzedaży trafi w kwietniu 2016 r., w przewidywanej cenie detalicznej ok. 1249 zł.

Nikon COOPLIX A300

Smukły i stylowy COOLPIX A300 został wyposażony w matrycę o rozdzielczości 20,1 mln pikseli, obiektyw NIKKOR z 8-krotnym zoomem optycznym (z możliwością uzyskania 16-krotnego powiększenia za pomocą funkcji Dynamic Fine Zoom), tryb Portret inteligentny, który ułatwia wykonywanie doskonałych zdjęć portretowych oraz funkcję automatycznego wyboru programu tematycznego, która intuicyjnie dobiera najlepsze ustawienia aparatu.
Aparat będzie dostępny w kolorach czarnym, czerwonym, srebrnym, różowym i czerwonym z ornamentem, do sprzedaży trafi w kwietniu 2016 r., w przewidywanej cenie detalicznej ok. 699 zł.

Aplikacja SnapBridge, czyli płynne udostępnianie zdjęć w mediach społecznościowych
Od teraz nawiązywanie połączenia między urządzeniem mobilnym a aparatem Nikona to łatwa, jednorazowa operacja. Wystarczy zainstalować na smartfonie lub tablecie aplikację SnapBridge, włączyć aparat i wybrać go z listy dostępnych urządzeń w aplikacji. SnapBridge, wykorzystując technologię Bluetooth low Energy, utrzymuje łączność z aparatem w tle, dzięki czemu wykonane fotografie można przesyłać bez konieczności nawiązywania za każdym razem nowego połączenia. Synchronizacja zdjęć odbywa się nawet wówczas, gdy aparat pracuje w trybie uśpienia.

Dodatkowo aplikacja SnapBridge umożliwia wyświetlanie podglądu obrazu z aparatu w czasie rzeczywistym, komponowanie kadru oraz zdalne wyzwalanie migawki przy użyciu smartfona lub tabletu.


 

Related posts

Top
font