Laserowy projektor Panasonic

Panasonic RZ570

Podczas najbliższych targów ISE Panasonic zaprezentuje najnowszy projektor diodowo-laserowy z serii Solid Shine – model PT-RZ570. Urządzenie jest przeznaczone dla sektora edukacyjnego, dlatego oprócz wysokiej jakości, wyróżnia je możliwość długiej pracy bez konieczności konserwacji i niskie koszty użytkowania.

Panasonic RZ570

Model PT-RZ570 wykorzystuje najnowszy moduł DLP, rozdzielczość WUXGA oraz nowej generacji półprzewodnikowe diody laserowe. Oprócz tego został wyposażony w czterosegmentowe koło kolorów Quartet Colour Harmoniser. Projektor oferuje także opcję dynamicznego kontrastu. Umożliwia ona osiągnięcie współczynnika kontrastu na poziomie 20000:1 i modulację światła klatka po klatce w zależności od wyświetlanych obrazów. W efekcie pozwala uzyskać głębszą czerń oraz lepszą jakość.

Dodatkowo projektor jest wyposażony w funkcję Digital Link, która umożliwia przesyłanie wideo, audio i sygnałów kontrolnych na odległość do 150 m. Wymaga to wykorzystania Trybu Dalekiego Zasięgu (ang. Long Reach Mode) oraz użycia opcjonalnego przełącznika Panasonic ET-YFB200G.

Do istotnych zalet nowego modelu należą także elastyczna instalacji i cicha praca. Za sprawą efektywnego systemu chłodzenia i radiatora projektor w trybie Silent Mode generuje niewielki szum na poziomie 29 dB. Ponadto można go obracać w zakresie 360 stopni, co pozwala na elastyczne rzutowanie.

– Model PT-RZ570 to kompaktowy projektor, który oferuje doskonały stosunek ceny do wydajności. Łączy w sobie wysoką jasność na poziomie 5200 lumenów, doskonałą jakość obrazu, możliwość ciągłej pracy przez 20000 godzin bez konieczności jakiejkolwiek konserwacji, a także funkcje umożliwiające elastyczną instalację w średniej wielkości salach mieszczących do 50 słuchaczy – powiedział Hartmut Kulessa, Projector Marketing Manager w Panasonic. – Połączenie wielu technologii w najnowszym modelu Panasonic sprawia, że jakość wyświetlanego obrazu znacznie przewyższa możliwości konkurencyjnych urządzeń lampowych, a dzięki temu zarówno tekst, jak i grafiki są jasne i czytelne dla widzów.

Panasonic PT-RZ570 do sprzedaży trafi w marcu 2016 r. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowany na targach ISE 2016 obok dwóch innych modeli o jasności około 5000 lumenów. Pierwszym z nich będzie PT-EZ590 należący do serii projektorów LCD z wymiennymi obiektywami. W skład serii wchodzą urządzenia przeznaczone dla sektora edukacyjnego i korporacyjnego, które wymagają przede wszystkim elastycznej instalacji. Z kolei seria PT-FZ570 to projektory LCD ze stałoogniskowym obiektywem o dużym zakresie przesunięcia i przybliżenia.


 

Related posts

Top
font