Minikolumny Creative Sound Blaster Roar

Creative iRoar

Creative Sound Blaster Roar , Roar 2, iRoar – to rodzina minikolumn, do której należą modele Sound Blaster Roar, Sound Blaster Roar 2 oraz Sound Blaster iRoar. Słowo „mini” jest całkowicie uzasadnione w przypadku gabarytów, bo Sound Blaster Roar to trochę ponad 20 cm długości i około 11 cm szerokości. W tej niewielkiej kolumnie, mieszczą się aż dwa kompaktowe i wydajne przetworniki 1,5″ oraz aktywny przetwornik 2,5″ o dużym wychyleniu membrany, dwa indywidualne wzmacniacze i dwie skierowane w bok membrany pasywne, dzięki czemu muzyka zagrzmi w każdym pomieszczeniu.

Creative SB Roar

Przycisk znajdujący się na mini kolumnie, o nazwie „Roar” jest funkcją, która dostarcza dodatkową moc, zwiększając głośność i głębię dźwięku, i sprawiając, że staje się bardziej przestrzenny.
Zarówno funkcjonalność, jak i unikatowy wygląd Roar został podsumowany nagrodą przyznaną przez Red Dot Awards 2014, czyli przez ekspertów największego i najbardziej prestiżowego konkursu wzornictwa przemysłowego. Przenośna kolumna Sound Blaster Roar idealnie komponuje się w większości pomieszczeniach, użytkowych lokalach, jak i w plenerze.

Creative SB Roar

Tryb Live-Saver odtwarza dźwięki w różnych odstępach czasu, np. dźwięk otwierających się drzwi, piły mechanicznej itp. Z kolei gdy jest się miłośnikiem zasypiania przy muzyce, można włączyć tryb Bedtime, dzięki któremu stopniowo muzyka będzie się wyciszać, aż całkowicie kolumna wyłączy się.

Sound Blaster Roar 2 to o 20% bardziej kompaktowa kolumna w porównaniu do poprzednika. W mniejszej obudowie mamy pięć wysokiej klasy przetworników, najnowocześniejsze układy cyfrowe i analogowe, a także akumulator o tej samej pojemności. Kolumnę Sound Blaster Roar 2 można ustawić pionowo lub poziomo. Umiejscowiona poziomo gwarantuje doskonale zestrojony dźwięk, natomiast w pozycji pionowej zajmuje mniej miejsca i jeszcze lepszą dyspersję fali akustycznej, a także łatwiejszy dostęp do znajdujących się na tylnym panelu elementów sterujących. Sound Blaster Roar 2 ma wbudowane dwa wzmacniacze: jeden do niskich i średnich częstotliwości, a drugi – wyłącznie do wysokich. To gwarancja muzyki czystej, o ponadprzeciętnej jakości.

Funkcja TeraBass inteligentnie wzmacnia niskie częstotliwości podczas cichego słuchania muzyki, bez sztucznego i nadmiernego uwydatnienia poziomu najniższych składowych pasma. Sound Blaster Roar 2 obsługuje również zaawansowane kodeki aptX i AAC. Zapewniają one dźwięk o wysokiej jakości i rozdzielczości podczas transmisji za pomocą standardu Bluetooth. Kolejne atrybuty kolumny Sound Blaster Roar 2 to osiem godzin pracy akumulatora na jednym cyklu, a także możliwość naładowania za pomocą złącza micro-USB lub zasilacza. Wbudowane ogniwa litowo-jonowe o pojemności 6000 mAh umożliwiają naładowanie smartfona, są gwarancją dostępu do dodatkowego źródła energii o każdej porze, w każdym miejscu.

Sound Blaster Roar kosztuje ok 600 zł, Sound Blaster Roar 2 – ok. 800 zł.

Related posts

Top
font