LEICA DG ELMARIT 200 mm, f/2,8 POWER O.I.S.

Firma Panasonic wprowadza nowy teleobiektyw stałoogniskowy – LEICA DG ELMARIT 200 mm  f/2,8  POWER O.I.S. (ogniskowa 400 mm w przeliczeniu na format 35 mm). To pierwszy teleobiektyw stałoogniskowy o dużej średnicy nazwany LEICA DG. Może pochwalić się obrazami o największej w historii aparatów LUMIX DSLM (cyfrowych aparatów bezlusterkowych) ostrości na całej powierzchni obrazu. Niewielka i lekka konstrukcja urządzenia umożliwia dużą mobilność oraz fotografowanie w trybie ultra-teleobiektywu.

Ogniskowa o długości 400 mm i oszałamiające efekty sprawiają, że LEICA DG ELMARIT 200 mm  f/2,8 POWER O.I.S. nadaje się zwłaszcza do fotografii przyrodniczej i sportowej. Aby zwiększyć odległość ostrzenia do 560 mm i umożliwić robienie dokładniejszych zdjęć, do urządzenia dołączono telekonwerter 1,4 raza (odpowiednik w przeliczeniu na format 35 mm).

Szybka przysłona f/2,8 umożliwia fotografowanie szybko poruszających się obiektów, podczas gdy technologia POWER O.I.S. (optyczna stabilizacja obrazu) skutecznie kompensuje poruszenia dłoni i sprawia, że robienie zdjęć jest łatwe nawet bez statywu lub w słabym oświetleniu. Obiektyw jest kompatybilny z funkcją podwójnej stabilizacji obrazu, gdy jest zamontowany na aparatach bezlusterkowych Panasonic LUMIX G DSLM, co zapewnia silniejsze tłumienie efektów drżenia rąk.

Obiektyw spełnia rygorystyczne wymogi jakości firmy LEICA. Cały obiektyw składa się z 15 elementów w 13 grupach, w tym z dwóch obiektywów UED (o ultraniskiej dyspersji). Zastosowanie obiektywów UED i krystalizacja najnowszej technologii optycznej Panasonic zapewniają wysoką rozdzielczość obrazu o wysokim kontraście od naroża do naroża, hamując zniekształcenia
i aberrację chromatyczną.

Dzięki systemowi potrójnego silnika liniowego i napędowi matrycy o maksymalnej prędkości 240 kl./s, nowy obiektyw LEICA DG ELMARIT 200 mm f/2,8 POWER O.I.S. wykorzystuje niezwykle szybki i precyzyjny układ autofokusa oparty o detekcję kontrastu do nagrywania filmów i rejestracji zdjęć. Ta znakomita wydajność systemu autofokusa umożliwia nagrywanie filmów wideo
w wymagającej precyzyjnego ostrzenia rozdzielczości 4K. Dodatkowo system napędu o małych krokach w części sterującej przysłoną sprawia, że aparat łatwo dostosowuje się do zmian jasności podczas panoramowania.

Obiektyw może pochwalić się konstrukcją odporną na kurz i zachlapania oraz odpornością na działanie mrozu nawet do -10°C, które umożliwiają profesjonalne wykorzystanie sprzętu w trudnych warunkach. Oferowany w pięknym, metaliczno-czarnym kolorze idealnie pasuje do aparatów bezlusterkowych LUMIX G.

Obiektyw może być używany również z dwukrotnym telekonwerterem DMW-TC20 (wyposażenie dodatkowe), który wydłuża odległość ostrzenia nawet do 800 mm (odpowiednik aparatu w formacie 35 mm), umożliwiając fotografowanie odległych obiektów.


 

Related posts

Top
font