LG OLED – premiery 2016

Firma LG Electronics zaprezentowała najnowszą linię telewizorów OLED TV 4K na 2016 po raz pierwszy na polskim rynku. W tegorocznej propozycji dla polskich konsumentów znalazł się model LG SIGNATURE OLED G6 TV, zdobywca nagrody za innowację 2016 CES Best Innovation Award oraz serie z płaskimi i zakrzywionymi ekranami LG OLED 4K – E6, C6 i B6. Jest to pierwsza tak szeroka oferta telewizorów z matrycami organicznymi na rynku.

LG OLED TV 2016

Najnowsze modele LG OLED to ekrany 4K gwarantujące obraz o idealnej czerni, perfekcyjnych kolorach i nieskończonym kontraście – a wszystko to wspierane przez dwa dostępne standardy technologii HDR Dolby VisionTM i HDR10.

Telewizory z linii super premium LG OLED SIGNATURE G6 oraz LG OLED E6 to pierwsze modele zaprojektowane zgodnie z nowatorską koncepcją wzorniczą. Picture-On-Glass „Obraz na szkle”. Niezwykle smukły panel OLED w najwyższej serii G6, mający zaledwie 2,57 mm głębokości został osadzony na tafli przezroczystego szkła. W ten sposób umocniono całą konstrukcję tworząc ekran, jedynie czterokrotnie grubszy od karty kredytowej. Układy elektroniczne telewizora przeniesiono do podstawy, dzięki czemu szklany panel wygląda jak dzieło sztuki nawet wtedy, gdy urządzenie jest wyłączone. To sprawia, że telewizor staje się nie tylko centrum domowej rozrywki, ale także unikalnym elementem wystroju nowoczesnego wnętrza.

Pozostałe modele telewizorów z oferty na 2016 rok z zakrzywionym, jak i płaskim ekranem Full Cinema Screen cechuje wyjątkowo smukła ramka, pozbawiona elementów rozpraszających uwagę widzów.

Połączenie najwyższych technologii HDR
Telewizory LG z nowej linii premium, w tym flagowy model SIGNATURE OLED G6, zostały przystosowane do wyświetlania obrazu o szerokim zakresie tonalnym. Wszystkie tegoroczne telewizory LG OLED obsługują dwa najnowsze formaty HDR: HDR 10 będącym otwartym standardem branżowym oraz Dolby VisionTM – formatem preferowanym przez największe wytwórnie i dostawców treści wysokiej jakości takich jak m.in. Netflix. Obecnie najważniejsze hollywoodzkie studia filmowe współpracują przy tworzeniu kinowych treści Dolby VisionTM, używając go jako domyślnego formatu HDR.

Infografika

Wyróżnikiem technologii HDR Dolby VisionTM są dynamiczne metadane, które dostosowują kontrast, kolory i jasność osobno do każdej klatki filmu. Dzięki temu zarówno bardzo ciemne, jak i wyjątkowo jasne sceny są bogate w szczegóły. Ponadto, format Dolby VisionTM optymalizuje treści tak, by wykorzystać pełnię możliwości danego telewizora, zamiast przyjmować te same wartości dla wszystkich nośników.

Unikalna kompatybilność telewizorów LG OLED z dwoma dostępnymi standardami HDR pozwala cieszyć się treściami najwyższej jakości o większej głębi ciemnych obszarów oraz lepszej widoczności jasnych. Dzięki organicznej matrycy telewizory LG OLED są w stanie wykorzystać i wyświetlić pełne spektrum możliwości ekranu, jakie zapewnia technologia HDR.

Co więcej wszystkie telewizory LG OLED z linii na rok 2016 uzyskały także certyfikat ULTRA HD PREMIUM, przyznany przez konsorcjum UHD Alliance. Jest to oficjalne potwierdzenie zgodności produktów LG z surowymi wymaganiami organizacji dotyczącymi między innymi rozdzielczości, szerokiego zakresu tonalnego, maksymalnej luminancji, poziomów czerni oraz szerokiej palety barw.

W odróżnieniu od tradycyjnych wyświetlaczy LCD, matryca OLED jest w stanie sterować światłem pojedynczych pikseli, dzięki czemu możliwe jest odwzorowanie idealnej czerni, a co za tym idzie zapewnienie nieskończonego kontrastu. Emitujące światło organiczne diody pozwalają uzyskać ostry obraz o wyraźnych detalach nawet wtedy, gdy na ciemnych obszarach znajdują się niewielkie, jasne obiekty. Budowa matrycy OLED jest wolna od poświaty występującej na wyświetlaczach LCD, dzięki czemu zapewnia głęboką czerń, stanowiącą idealne tło dla żywych kolorów. Co więcej, kontrast miedzy jasnymi oraz ciemnymi obszarami zwiększa opracowana przez LG funkcja ULTRA Luminance, pozwalając na uzyskanie żywego obrazu HDR, natomiast funkcja Contrast Maximizer zwiększa głębię obrazu uwydatniając różnice między pierwszoplanowymi obiektami oraz tłem.

Nowe telewizory LG OLED dysponują 10-bitową matrycą, dzięki czemu są w stanie wyświetlić miliard bogatych kolorów, które precyzyjne odwzorują najsubtelniejsze detale oraz całą gamę odcieni różnych barw. Modele z linii na 2016 rok są kompatybilne z najnowszą rekomendacją BT.2020, co oznacza, że będą w stanie wyświetlać treści najwyższej jakości także w przyszłości.

LG nie ustaje w rozwoju swoich technologii, czego wynikiem jest zwiększona żywotność paneli OLED do 100 000 godzin. Oznacza to, że konsumenci mogą cieszyć się jakością taką samą jak w dniu zakupu telewizora, oglądając ulubione treści przykładowo ok. 8 godzin dziennie przez 30 lat.

Telewizory LG OLED to nie tylko innowacyjny obraz, ale także najlepszy system dźwiękowy – matryca osadzona została na designerskiej podstawie, która jednocześnie pełni funkcje listwy głośnikowej z membranami skierowanymi w stronę widza. Całość została zaprojektowana we współpracy z firmą Harman/Kardon, pionierem w dziedzinie sprzętu audio klasy high-end, który gwarantuje czysty dźwięk o bogatych szczegółach, wolny od zniekształceń i pogłosu. Listwa głośnikowa telewizorów LG OLED została wyposażona w dodatkowe głośniki niskotonowe, które zapewniają, kinowe, głębokie brzmienie.

Dodatkowo system głośników w serii LG SIGNATURE OLED G6 można odłączyć, dzięki czemu powstaje nowoczesny zestaw złożony z wysokiej klasy soundbara oraz zawieszonego na ścianie, niezwykle smukłego wyświetlacza.

„Marka LG weszła na kolejny poziom kreowania rynku i możemy śmiało powiedzieć, iż udało się stworzyć nową kategorię telewizorów – kategorię OLED, synonim niespotykanej jakości obrazu i eleganckiego wzornictwa” powiedział Marcin Kubiszak, Category Manager działu Home Entertainment, LG Electronics. „Zależy nam, by nasi konsumenci mogli cieszyć się bogatym spektrum możliwości domowej rozrywki, a nieustanne doskonalenie technologii OLED pozwala nam zmieniać tę wizję w rzeczywistość”.

LG OLED E6_09

Podstawowe dane techniczne

LG OLEDB6V:
Wielkość ekranu: 55”/ 65”
Technologia obrazu: Perfect Black
Rozdzielczość: 4K (3840×2160)
Smart TV: webOS 3.0
Blade Slim
System dźwiękowy: 4.0 Harman/Kardon, moc RMS 40W
HDR Dolby Vision

LG OLEDC6V:
Wielkość ekranu: 55”/ 65”
Technologia obrazu: Perfect Black
Rozdzielczość: 4K (3840×2160)
Smart TV: webOS 3.0
Blade Slim
System dźwiękowy: 4.0 Harman/Kardon, moc RMS 40W
HDR Dolby Vision
Cinema 3D

LG OLEDE6V:
Wielkość ekranu: 55”, 65”
Technologia obrazu: Picture-on-Glass
Rozdzielczość: 4K (3840×2160)
Smart TV: webOS 3.0
Blade Slim
System dźwiękowy: 2.2 Harman/Kardon Soundbar stand, moc RMS 40W
HDR Dolby Vision
Cinema 3D

LG OLEDG6V:
Wielkość ekranu: 65”/ 77”
Technologia obrazu: Picture-on-Glass
Rozdzielczość: 4K (3840×2160)
Smart TV: webOS 3.0
Blade Slim
System dźwiękowy: 2.2 Harman/Kardon Soundbar stand, moc RMS 40W
HDR Dolby Vision
Cinema 3D


Sugerowane ceny detaliczne:
OLED65G6V – 32 999 zł
OLED65E6V – 29 999 zł
OLED65C6V – 24 999 zł
OLED65B6V – 24 999 zł
OLED55E6V – 21 999 zł
OLED55C6V – 16 999 zł
OLED55B6V – 15 999 zł

Related posts

Top
font