Huawei MateBook

Huawei MateBook

Na Mobile World Congress w Barcelonie firma Huawei zaprezentowała hybrydowy laptop MateBook. Łączy on w sobie mobilność smartfona i moc laptopa w stylowej formie. To odpowiedź firmy na potrzeby użytkowników biznesowych, którzy szukają wysokiej klasy przenośnych i wydajnych urządzeń.

Huawei MateBook i stacja dok

Sercem Huawei MateBook jest procesor Intel Core M 6. generacji, który sprosta nawet najbardziej wymagającym zadaniom. Jednocześnie projektanci zadbali o zachowanie ultra lekkiej konstrukcji i smukłej, stylowej obudowy. Nowy laptop Huawei pracuje pod kontrolą systemu Windows 10, zapewniając swoim użytkownikom dostęp do najlepszych narzędzi oferowanych przez Microsoft: między innymi najnowszej przeglądarki Microsoft Edge i osobistego cyfrowego asystenta – Cortana.

Huawei MateBook trafi do sprzedaży w Azji, Europie i Ameryce Północnej w ciągu kilku najbliższych miesięcy w cenie od 799 euro.

Huawei MateBook

Etui z klawiaturą wykonano z przyjaznej dla środowiska, miękkiej skóry ekologicznej. Ergonomiczna konstrukcja klawiatury pozwoliła na szersze rozmieszczenie klawiszy, co minimalizuje liczbę błędów podczas pisania. Wbudowany touchpad wykorzystuje technologię multi-touch, która umożliwia wygodne, płynne i precyzyjne rozpoznawanie ruchu palców.

12” wielodotykowy ekran MateBooka, wykonany jest w technologii IPS i został wzmocniony wąskimi ramkami. Proporcja wyświetlacza do obudowy wynosi 84%. Ekran ma rozdzielczość 2160 x 1440 i umożliwia oglądanie obrazu pod kątem 160 stopni. Gamut barwny osiąga oszałamiającą wartość 85%, co zapewnia precyzyjnie odzwierciedlenie kolorów.

Żywotność akumulatora i jego moc były priorytetem podczas projektowania urządzenia. Litowa bateria o wysokiej gęstości zapewnia do 9 godzin pracy, 9 godzin przeglądania stron internetowych i nawet 29 godzin słuchania muzyki. Urządzenie zostało również wyposażone w wyjątkową technologię oszczędzania energii Huawei, która sprawdzi się w przypadku zabieganych biznesmenów. Bateria w Huawei MateBook ładuje się do pełna w ekspresowym tempie dwóch i pół godziny. Nawet, jeśli nie ma wystarczająco dużo czasu na podłączenie urządzenia do prądu, w godzinę można naładować baterię do 60 proc.

Laptop wyposażono w 8 GB pamięci RAM LPDDR3 i dysk SSD o pojemności do 512 GB. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii chłodzenia, urządzenie nie potrzebuje wentylatora, co sprawia, że pracuje bardzo cicho.

By umożliwić pisanie ręczne, Huawei MatBook został wyposażony w rysik MatePen, który zapewnia 2048 poziomów czułości, doskonale przechwytuje zróżnicowaną siłę nacisku bez żadnych opóźnień. MatePen obsługuje zaawansowane funkcje biznesowe, graficzne i matematyczne. Może też być używany jako wskaźnik laserowy podczas prezentacji.

Do tego jest jeszcze czytnik linii papilarnych o niespotykanej szybkości. Gwarantuje on ekspresową identyfikację odcisku użytkownika za jednym dotknięciem. Wykorzystuje system rozpoznawania 360 stopni, który niweluje zakłócenia podczas odszyfrowywania. Wszystkie dane są bardzo dobrze chronione, a odblokowanie laptopa zajmuje ułamek sekundy.

Laptop Huawei oferuje dodatkowy hotspot na wypadek gdy tradycyjne połączenie internetowe jest niedostępne. MateBook zapewnia również łatwą komunikację ze wszystkimi urządzeniami z systemem Android. Umożliwia przesyłanie danych za pomocą prostej metody: przeciągnij i upuść.


red.

 

Related posts

Top
font