Canon liderem rynku…

Firma Canon Inc. poinformowała, że już 12. rok z rzędu jest światowym liderem pod względem wolumenu sprzedaży aparatów cyfrowych z wymienną optyką.
CSeria Canon EOS 5Danon jest liderem tego segmentu od 2003 roku, czyli od momentu, kiedy rynek otworzył się na lustrzanki cyfrowe. Zbiegło się to w czasie z premierą przełomowego aparatu EOS 300D. Model ten oferował kompaktowe wymiary i niewielką masę w konkurencyjnej cenie. Jego wprowadzenie było pierwszym krokiem na drodze do umacniania przez firmę Canon pozycji na rynku DSLR. Przez kolejne dwanaście lat firma stale wyznaczała nowe standardy w branży, prezentując innowacyjne rozwiązania, w tym serię EOS-1D dla profesjonalnych użytkowników czy linię EOD 5D, która otworzyła nowe możliwości w zakresie tworzenia materiałów wideo.
W październiku 2014 r. Canon wprowadził do sprzedaży model EOS 7D Mark II dla zaawansowanych użytkowników indywidualnych, który zdobył uznanie m.in. dzięki  trybowi zdjęć seryjnych – do 10 klatek na sekundę – oraz zaawansowanemu autofokusowi. Z kolei w lutym br. portfolio firmy wzbogaciło się o pięć nowych aparatów. Wśród nich pełnoklatkowe lustrzanki EOS 5DS i 5DS R, które oferują najwyższą dostępną liczbę pikseli na matrycy 35 mm. Dwa aparaty klasy entry-level, EOS 760D i EOS 750D oraz EOS M3 – kompaktowy aparat systemowy dla osób, które pragną rozwijać swoje umiejętności.
Co więcej, w kwietniu 2014 r. Canon poinformował o wyprodukowaniu 100 milionów wymiennych obiektywów EF dla aparatów EOS. Linia tych obiektywów obejmuje obecnie 97 modeli, co otwiera przed użytkownikami systemu EOS wiele nowych możliwości w zakresie obrazowania.

Related posts

Top
font