Darmowy sposób na WannaCry

Wiele firm każdego rozmiaru musiało przerwać swoje działanie, gdy oprogramowanie ransomware WannaCry pojawiło się w różnych częściach świata w maju 2017 roku. Ten nowy szczep szkodliwego oprogramowania zaatakował setki tysięcy organizacji w ponad 150 krajach, wykorzystując lukę krytyczną w systemach informatycznych. Gdy firmy zaczęły zastanawiać się nad sposobem zabezpieczenia swoich systemów, niezależne testy przeprowadzone przez organizację MRG Effitas pokazały, że pomoc jest na wyciągnięcie ręki — i jest ona adekwatna dla wszystkich firm, bez względu na wysokość budżetu przeznaczonego na zabezpieczenie kwestii informatycznych.

Darmowe narzędzie do ochrony przed ransomware osiąga najlepsze wyniki w niezależnych testach, udowadniając, że każda firma może zabezpieczyć się przed atakami zagrożeń podobnych do WannaCry

Firma badająca kwestie cyberbezpieczeństwa, MRG Effitas, poinformowała, że darmowe rozwiązanie Kaspersky Lab — Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business — wykazało 100-procentową ochronę we wszystkich testach i otrzymało certyfikowaną odznakę zabezpieczenia przed ransomware. Testy polegały na symulacji różnych metod dostarczania szkodników i infekowania przy użyciu nowych próbek wyselekcjonowanych spośród wykrytych na wolności 13 rodzin programów, które szyfrują pliki, blokują ekran i żądają okupu.

Zgodnie z wynikami wszystkie firmy, które obawiają się ataków w stylu WannaCry, mogą sięgnąć po darmową ochronę na zaawansowanym poziomie. Udostępniony w 2016 roku produkt Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business jest odpowiedni dla organizacji, które nie używają żadnych rozwiązań firmy Kaspersky Lab, a także dla tych, których ochrona nie jest skuteczna w przypadku programów typu ransomware. To bezpłatne narzędzie jest kompatybilne z produktami zabezpieczającymi innych producentów, jest łatwe w instalacji i nie wymaga posiadania wiedzy technicznej w celu konfiguracji i zarządzania.

Władimir Zapoljański, dyrektor działu marketingu odpowiedzialnego za produkty dla małych i średnich firm, Kaspersky Lab, powiedział: Kaspersky Lab ma nadzieję, że w następstwie ataków zagrożenia WannaCry, co było największą infekcją takich programów w historii, więcej firm podejmie kroki na rzecz zabezpieczenia systemów informatycznych przed ransomware przy pomocy nieodpłatnej ochrony o udowodnionej skuteczności. Jesteśmy gotowi udostępnić tę efektywną ochronę każdemu, a solidne wykonanie naszych produktów potwierdza uzyskany certyfikat MRG Effitas.

Ransomware to nie jedyny problem, z jakim muszą zmagać się organizacje. Na różne niebezpieczeństwa narażone są zwłaszcza małe i średnie firmy, ponieważ mają one zbyt mało personelu zajmującego się zabezpieczeniami lub nie mają go wcale. Ponadto są one mocno skupione na swoim rozwoju, wobec czego przykładają mniejszą uwagę do spraw związanych z IT, co z kolei utrudnia ochronę przed różnymi zagrożeniami. Chociaż Kaspersky Anti-Ransomware Tool for Business pomaga pokonać wyzwanie związane z ransomware, nie można zapominać, że małe i średnie firmy mogą paść ofiarą innych rodzajów cyberzagrożeń, dlatego wymagają wielowarstwowych technologii zabezpieczających, które ochronią ich operacje finansowe i poufne informacje klientów.

W teście MRG Effitas zbadano także rozwiązania Kaspersky Endpoint Security i Kaspersky Endpoint Security Cloud, które również ochroniły pliki we wszystkich symulacjach ataków ransomware, uzyskując certyfikat MRG Effitas świadczący o jakości ochrony przed tego rodzaju cyberzagrożeniami.

Pełny raport MRG Effitas pt. „Comparative Efficiency Assessment of Enterprise Security Suites against In-the-wild Ransomware” jest dostępny na stronie https://kas.pr/5yoj.

Kaspersky Lab w niezależnych testach

Każdego roku rozwiązania firmy Kaspersky Lab są testowane wraz z produktami innych producentów w wielu niezależnych testach i przeglądach porównawczych. Produkty Kaspersky Lab zaprezentowały w 2016 roku najlepsze wyniki, zajmując miejsca w pierwszej trójce najczęściej, czyli w 90% przypadków. Więcej informacji na ten temat znajduje się na stronie https://kaspersky.pl/top3.


Źródło: Kaspersky Lab

Top
font