Ekskluzywna, dalmierzowa Leica M-P

Leica M-P

Do serii M stworzonej z myślą o profesjonalnych fotografach dołączyła nowa Leica M-P – dalmierzowy aparat z wymiennymi obiektywami. Aparat posiada metalową obudowę, wykonaną z odlewu magnezu i wykończoną syntetyczną skórą. Wyposażony został w matrycę CMOS o rozdzielczości 24 megapikseli. Bufor pamięci Leiki M-P został zwiększony do 2 GB. Leica M-P jest wyjątkowo wytrzymała, została zaprojektowana z myślą, aby służyła fotografowi przez całe życie. Ekran LCD został pokryty wyjątkowo odpornym na zarysowania szkłem szafirowym. Jest to materiał nieomal niezniszczalny i oferuje ochronę przed zarysowaniem i czynnikami zewnętrznymi. Dodatkowo specjalne powłoki zastosowane po obu stronach szkła przykrywającego wyświetlacz ułatwiają przeglądanie zdjęć w niesprzyjających warunkach oświetleniowych.

Aparat dalmierzowy Leica M-P

Leica M-P wyposażona jest w funkcje podglądu na żywo (Live View) oraz nastawiania ostrości za pomocą obrazu wyświetlanego na ekranie lub w celowniku elektronicznym (Live View Focusing). Oznacza to, że zdjęcie może być komponowane przy wykorzystaniu obrazu oglądanego przez obiektyw. Umożliwia to lepszą kontrolę nad głębią ostrości i ekspozycją oraz ułatwia dokładne kadrowanie. Aparat wyposażony jest w duży, 3-calowy monitor o rozdzielczości 920 000 pikseli, wysokim kontraście i doskonałej reprodukcji kolorów. Ponadto Leica M-P posiada dźwignię selektora ramek, dzięki której można symulować możliwy do uzyskania kadr z różnych długości ogniskowych. Ramki są wyświetlane w parach 28 mm i 90 mm, 35 mm i 135 mm oraz 50 mm i 75 mm. W ten sposób nie potrzeba zamieniać obiektywu by zobaczyć, jak będzie wyglądał kadr z wykorzystaniem innej ogniskowej.

Aparat dalmierzowy Leica M-P

Ciekawostką jest, że pominięto czerwony logotyp na obudowie, a tym z jakim aparatem mamy do czynienie informuje nas tylko subtelny grawer na górnej płycie korpusu.

Aparat dalmierzowy Leica M-P

Leica M-P jest już dostępna u autoryzowanych dilerów w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej oraz srebrno-chromowanej w cenie 29 000 zł.

Top
font