Firefox my Home Screen 2.0

Panasonic VIERA TX-CX700

Firma Panasonic opracowuje wraz z firmą Mozilla nowy, intuicyjny, oparty na systemie operacyjnym Firefox interfejs użytkownika do linii telewizorów na 2015 r. Tegoroczna linia Panasonic 4K UHD (Ultra HD) LED VIERA jest wyposażona w wiele nowych funkcji, w tym my Home Screen 2.0 oraz Info Frame, które zaprojektowano, aby użytkownicy mogli przeglądać ulubione kanały oraz korzystać ze swoich aplikacji i urządzeń szybciej i sprawniej.

Platforma, w skład której wchodzi nowy interfejs my Home Screen 2.0, ułatwia dostęp do preferowanych treści. Ekran główny można całkowicie spersonalizować, dostosowując go do własnych potrzeb. Jest podzielony na trzy domyślnie dostępne na platformie panele, którymi łatwo nawigować:

  • panel telewizji na żywo – użytkownik może oglądać transmisje na żywo i tworzyć spersonalizowany ekran główny, na którym znajdą się najczęściej oglądane przez niego kanały;

  • panel aplikacji – korzystanie z zaawansowanego graficznie interfejsu Firefox pozwoli uzyskać dostęp do wszystkich dostępnych aplikacji
    w telewizorach VIERA. Aplikacje te będą obejmować różnorodne treści — od filmów na żądanie, pochodzących od najpopularniejszych partnerów, po gry;

  • panel urządzeń w tym panelu będą widoczne wszystkie urządzenia podłączone do telewizora (kablem lub przez Wi-Fi), co zapewni szybki dostęp do zewnętrznych źródeł, takich jak: tablety, smartfony, komputery, odtwarzacze Blu-ray, karty SD i dyski USB.

Na ekranie my Home Screen 2.0 jest również dostępne nowe narzędzie wyszukiwania, które umożliwia znajdowanie i korzystanie z zawartości wszystkich dostępnych źródeł, w tym internetowych usług wideo, witryn internetowych i wszelkich urządzeń zewnętrznych podłączonych do telewizora. Gdy użytkownik znajdzie pożądaną zawartość, może użyć nowego interfejsu użytkownika, aby dodać do zakładek ulubione kanały, aplikacje, strony internetowe i podłączone urządzenia. Służy do tego funkcja Pin (Przypnij) umożliwiająca szybki dostęp do zawartości w późniejszym terminie.

Nowy interfejs użytkownika wyposażono również w funkcję Info Frame, w której można znaleźć wszystko — od lokalnych informacji pogodowych, po program telewizyjny, pozycje, które warto obejrzeć, i ulubioną witrynę internetową.

Łączność z innymi urządzeniami

System operacyjny Firefox oparto na otwartych standardach, co umożliwia wysyłanie zdjęć, filmów i innej zawartości do telewizora z dowolnego smartfona, tabletu czy komputera z przeglądarką Firefox lub inną kompatybilną aplikacją. Oznacza to, że nie trzeba ograniczać się do jednego systemu lub marki. Wysyłanie zawartości do telewizora Panasonic z systemem operacyjnym Firefox nie wymaga stosowania dodatkowego sprzętu — telewizor musi jedynie znajdować się w tej samej sieci Wi-Fi.

Większa elastyczność dla deweloperów aplikacji

System operacyjny Firefox zapewnia deweloperom większą elastyczność tworzenia nowych aplikacji i usług za pośrednictwem WebAPIs. Dodatkowo po raz pierwszy Firefox OS pozwoli na wyświetlanie powiadomień ekranowych z aplikacji, a w przyszłości — również z podłączonych kompatybilnych urządzeń.

Interfejs my Home Screen 2.0 i system operacyjny Firefox są dostępne w seriach CR850, CR730, CX800, CX750, CX700 i CX680 na 2015 rok.

 

Related posts

Top
font