Garmin VIRB X i XE

Garmin

Czas na mniej lub bardziej ekstremalne działania jest zawsze, a że ich rejestrowanie stało się niemal obowiązkowe, warto zwrócić uwagę na dwie nowe kamery sportowe – Garmin VIRB X i XE. Oba modele wyposażone zostały w moduł GPS i akcelerometr, współpracują również z zewnętrznymi czujnikami. Technologia G-Metrix umożliwia automatyczne nałożenie parametrów takich, jak prędkość, dystans, wysokość czy przyspieszenie na materiał wideo. Kamery są małe, lekkie, kompaktowe i przystosowane zostały do pracy w trudnych warunkach – są wodoszczelne i odporne na wstrząsy. Obsługują łączności Wi-Fi, Bluetooth 4.0 i ANT+.

Garmin VIRB XE HR

Wysokiej jakości filmy i zdjęcia
Oba modele (VIRB X oraz XE) zostały wyposażone w szerokokątny obiektyw, nagrywają filmy w jakości HD ze stabilizacją obrazu i regulowanym zoomem. Kamera VIRB XE nagrywa filmy w rozdzielczości 1440p (30 kl./s), 1080p (60 kl./s) lub 720 (120 kl./s) i w zwolnionym tempie z prędkością 240 kl./s (480p) lub 120 kl./s (720p). Model VIRB X oferuje rozdzielczości 1080p (30 kl./s), 960p (30 kl./s), 720p (60 kl./s) i 480p (120 kl./s).

Kamery robią zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 12 megapikseli z prędkością do 30 kl./s w trybie seryjnym (model VIRB X – 10 kl./s). VIRB XE dodatkowo wyposażono w tryb Pro, który pozwala na ręczną regulację bardziej zaawansowanych ustawień, np. balans bieli, korekta ostrości, korekta profilu kolorów, limit ISO czy przesunięcie ekspozycji.

Garmin

Stworzone do akcji
Solidna konstrukcja, niewielka waga i rozmiar oraz szeroka gama kompatybilnych uchwytów sprawiają, że kamery sprawdzą się w każdych okolicznościach. Charakteryzują się klasą wodoszczelności 5 atm, co oznacza, że są odporne na ciśnienie odpowiadające zanurzeniu na głębokość 50 metrów. Można z nimi pływać i uprawiać sporty wodne bez konieczności stosowania dodatkowej obudowy. Wyposażone zostały w szklany obiektyw o płaskiej, hydrofobowej powierzchni, na którym nie osadzają się kropelki wody. Wewnętrzny mikrofon umożliwia nagrywanie czystego dźwięku również pod wodą. Kamery VIRB X i XE obsługują łączność w standardzie Bluetooth 4.0, co umożliwia współpracę z zewnętrznymi mikrofonami Bluetooth i zestawami słuchawkowymi. 

Garmin

Podczas nagrywania Technologia G-Metrix rejestruje parametry takie jak prędkość, dystans czy przyspieszenie i umożliwia nakładanie ich na film w postaci liczników lub wykresów. VIRB X oraz XE korzystają nie tylko z wbudowanych czujników (GPS, akcelerometr i żyroskop), ale mogą także współpracować z kompatybilnymi zewnętrznymi czujnikami. Przykładowo o połączeniu z pulsometrem HRM-RUN zapisują dane dynamiki biegu, a po połączeniu z czujnikiem mocy Vector dostarczają statystyk o dynamice jazdy na rowerze. Łączą się też z innymi urządzeniami firmy Garmin, wzbogacając materiał wideo o dodatkowe, emocjonujące dane o osiągach łodzi czy motocykla.

Garmin

Zdalne sterowanie i edycja
Dzięki łączności Wi-Fi kamerą sterować można z poziomu kompatybilnego smartfona lub tabletu. Darmowa aplikacja Garmin VIRB Mobile umożliwia podgląd obrazu kamery, ustawianie kadru, włączanie i wyłączanie nagrywania, robienie zdjęć, podstawową edycję nagrań i dodawanie nakładek G-Metrix. Z poziomu urządzenia mobilnego można sterować jednocześnie nawet dziesięcioma kamerami. VIRB Edit automatycznie synchronizuje nagrania z wielu kamer, znacznie ułatwiając montaż. Poprzez aplikację Garmin VIRB można udostępniać gotowy materiał w Internecie. Pomocna może okazać się funkcja śledzenia, która umożliwia zlokalizowanie kamery, która wypadła nam podczas akcji. Jako pilot do kamery służyć mogą także inne zgodne urządzenia Garmin: zegarki sportowe, nawigacje turystyczne, komputery rowerowe czy plotery nawigacyjne. Program do edycji wideo dostępny jest również w wersji na komputery (http://www.garmin.com/pl-PL/shop/downloads/virb-edit).

Garmin

Łatwa obsługa
Kamery VIRB X oraz VIRB XE są bardzo proste w obsłudze. 1-calowy wyświetlacz o dużym kontraście umożliwia szybką i nieskomplikowaną konfigurację kamery, natomiast włączenie urządzenia, rozpoczęcie lub zakończenie nagrywania odbywa się za jednym dotknięciem. Kamery posiadają osobny przycisk do robienia zdjęć, również podczas nagrywania.
Wymienne akumulatory zapewniają do 2 godzin pracy przy rozdzielczości 1080p, a nagrany materiał zapisywany jest na karcie micro-SD (do 128 GB). Złącze ładowania kamery zostało zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, aby można było z niego korzystać nawet w trudnych warunkach na trasie.


JK

 

Related posts

Top
font